rss
PatRESS News

Zpět

Shořelý Sherpa vstal z popela a pojede Dakar

27. říjen 2016

Židovice – Zázraky se dějí. Neuvěřitelné se stalo realitou. Renault Sherpa pojede Dakar! V půlce září svět obletěly snímky, jak dakarský speciál z dílny MKR Technology při testování shořel a s tím vyhasly i jeho šance zazářit na Dakaru. Tým se ale nevzdal a nyní hrdě hlásí: Sherpa Dakar pojede!
                „Bylo to pro všechny zdrcující. Ano, jedeme vždy na maximum, technika trpí, a proto stále hledáme nejlepší řešení a stavíme lepší konstrukce, abychom v tom extrému patřili k nejlepším. Paradoxně pak veškerá snaha jednoduše shoří při jednom eventu. Bylo to nečekané, strašná rána, ale jak jsem už řekl, i takové věci se mohou stát. O to víc si vážím toho, co se nám povedlo. Během velmi krátké doby jsme zmobilizovali všechny síly, lidé v týmu neuvěřitelně makali a všichni partneři nás podrželi. Společnými silami se nám povedlo něco neskutečného. Ano, Sherpa pojede Dakar,“ potvrdil skutečnost Mario Kress, šéf týmu MKR Technology a hlavní konstruktér.
                V polovině září se přitom zdálo, že taková naděje rozhodně nemůže svitnout. Při velkolepém eventu pro Renault Trucks se speciál Sherpa vznítil a celý shořel. Čas a peníze, dvě hlavní veličiny, nebyly zrovna nakloněny na správnou misku vah. A přeci. V týmu se pustili do boje a Renault Sherpa doslova vstal z popela jako bájný Fénix. Kamion poprvé nastartoval tuto středu. Tým teď zahájí ostré testy, aby na speciálu „vychytal“ všechny mouchy. „Ten incident naopak všechny stmelil. Nikdo si nechtěl připustit, že kamion, který na Silk Way bojoval o celkové vítězství a nakonec skončil bronzový, nepojede Dakar. Zahájili jsme dvousměnný provoz, dělali od rána do noci, povolali jsme i sesterskou MKG Group a spolu s Mammoetem a všemi partnery se nám povedla opravdu neuvěřitelná věc,“ je hrdý na svůj konstruktérský tým Mario Kress.
                Původní plán se vrací do svých kolejí. Dakar 2017 pojedou opravdu tři kamiony ze severočeského technologického centra MKR Technology v Židovicích. S nimi pojednou holandští piloti týmu Mammoet Rallysport a Riwald Dakar Team, tedy Martin van den Brink, Pascal de Baar a Gert Huzink. Všichni navíc společně budou spolupracovat, aby dosáhli co nejlepšího výsledku. Sherpu povede právě van den Brink, který s ním letos získal zmíněný bronz na Hedvábné stezce. Oba krajané usednou do kabiny trambusových modelů Renault K 520. S ním při své premiéře Huzink vyhrál nedávnou Rally OiLibya v Maroku. „Věřím, že karty osudu nám budou nakloněny a všechnu smůlu jsme si vybrali. Úspěch v rally není založen jen na rychlém voze a skvělých pilotech, ale především na notné dávce štěstí. V týmu všichni dokázali, že se umí prát, že umí bojovat a že se nevzdávají. Jednou toho beduína získáme,“ touží po velkém úspěchu Mario Kress.

 

tagy: MKR Technology 2016 Sherpa
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

V cíli Dakaru jsou poprvé všechny kamiony od MKR Technology

Kvartet severočeských renaultů míří do poslední etapy

Ve zkrácené etapě Huzink těsně pod pódiem

Do 9. etapy vyjely všechny kamiony, hybrid dojel 5.“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz