rss
PatRESS News

Zpět

Silk Way odstartovala, MKR na úvod sedmý

8. červenec 2017

Moskva/Tcheboksary/Židovice – Nejtěžší rally světa se rozjela. Ruská Silk Way odstartovala se třemi kamiony Renault Truck z dílny severočeského konstruktérského týmu MKR Technology. V úvodní krátké etapě dojela na sedmé příčce posádka s pilotem Pascalem de Baarem.
            Letošní ročník zahájil v pátek na Rudém náměstí v Moskvě symbolický slavnostní start s představením posádek. První ostrá etapa byla na programu v sobotu, kdy na trase z Moskvy do Tcheboksary čekal nejprve dlouhý přejezd k jednašedesát kilometrů dlouhé speciálce. Tu na blátě nejrychleji zajel český pilot Kolomý. Severočeský Renault s Pascalem de Baarem přijel po čtyřech minutách na sedmé příčce. Elitní desítku uzavřel Martin van den Brink s roudnickým mechanikem Danielem Kozlovským na palubě. Jeho posádka přitom dlouho v úvodu byla na druhém místě, ale své tempo se rozhodla zvolnit. Třináctá příčka patří třetímu z holandských jezdců krotící kamiony ze severu Čech Gertu Huzinkovi. „Celá etapa se jela za deště na blátě. Rally začíná a my zvolili v úvodu spíše opatrnější styl jízdy. Auta jsou v super kondici a piloti velmi spokojení. Před námi je mnoho těžkých dnů a naším cílem je na konci být co nejvýše,“ podotkl s ledovým klidem Mario Kress, hlavní konstruktér týmu MKR Technology.
            V podobném stylu se má odehrávat i druhá etapa. Na posádky čekají místy velmi úzké a technické pasáže.  Trasa z Tcheboksary do Ufy je ale dlouhá téměř osm set kilometrů s tím, že měřená speciálka má 157 kilometrů.
 
Výsledky – 1. etapa (61 km):
1. Kolomý (Cze) Tatra  49:43
2. Loprais (Cze) Tatra +0:51
3. van Genugten (Ned) Iveco +2:03
4. Viazovich (Blr) MAZ +2:35
5. de Rooy (Ned) Iveco +4:01
7. de Baar (Ned) Renault +4:07
10. van den Brink (Ned) Renault +5:52
13. Huzink (Ned) Renault +7:31


tagy: Silk Way Rally 2017, MKR Technology
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

MKR Technology pošle na Dakar kvartet kamionů s prvním hybridem na světě

Severočeši v Holandsku představili první hybridní rallye kamion na světě

Mario Kress staví v Židovicích nový dakarský speciál

Van den Brink dojel Silk Way čtvrtý“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz