rss
PatRESS News

Zpět

Silk Way odstartovala, MKR na úvod sedmý

8. červenec 2017

Moskva/Tcheboksary/Židovice – Nejtěžší rally světa se rozjela. Ruská Silk Way odstartovala se třemi kamiony Renault Truck z dílny severočeského konstruktérského týmu MKR Technology. V úvodní krátké etapě dojela na sedmé příčce posádka s pilotem Pascalem de Baarem.
            Letošní ročník zahájil v pátek na Rudém náměstí v Moskvě symbolický slavnostní start s představením posádek. První ostrá etapa byla na programu v sobotu, kdy na trase z Moskvy do Tcheboksary čekal nejprve dlouhý přejezd k jednašedesát kilometrů dlouhé speciálce. Tu na blátě nejrychleji zajel český pilot Kolomý. Severočeský Renault s Pascalem de Baarem přijel po čtyřech minutách na sedmé příčce. Elitní desítku uzavřel Martin van den Brink s roudnickým mechanikem Danielem Kozlovským na palubě. Jeho posádka přitom dlouho v úvodu byla na druhém místě, ale své tempo se rozhodla zvolnit. Třináctá příčka patří třetímu z holandských jezdců krotící kamiony ze severu Čech Gertu Huzinkovi. „Celá etapa se jela za deště na blátě. Rally začíná a my zvolili v úvodu spíše opatrnější styl jízdy. Auta jsou v super kondici a piloti velmi spokojení. Před námi je mnoho těžkých dnů a naším cílem je na konci být co nejvýše,“ podotkl s ledovým klidem Mario Kress, hlavní konstruktér týmu MKR Technology.
            V podobném stylu se má odehrávat i druhá etapa. Na posádky čekají místy velmi úzké a technické pasáže.  Trasa z Tcheboksary do Ufy je ale dlouhá téměř osm set kilometrů s tím, že měřená speciálka má 157 kilometrů.
 
Výsledky – 1. etapa (61 km):
1. Kolomý (Cze) Tatra  49:43
2. Loprais (Cze) Tatra +0:51
3. van Genugten (Ned) Iveco +2:03
4. Viazovich (Blr) MAZ +2:35
5. de Rooy (Ned) Iveco +4:01
7. de Baar (Ned) Renault +4:07
10. van den Brink (Ned) Renault +5:52
13. Huzink (Ned) Renault +7:31


tagy: Silk Way Rally 2017, MKR Technology
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

V cíli Dakaru jsou poprvé všechny kamiony od MKR Technology

Kvartet severočeských renaultů míří do poslední etapy

Ve zkrácené etapě Huzink těsně pod pódiem

Do 9. etapy vyjely všechny kamiony, hybrid dojel 5.“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz