rss
PatRESS News

Zpět

Silk Way Rally odstartovala pátým místem

7. červenec 2019

Kamion z dílny MKR Technology na Silk Way Rally. Baikalsk – Pátým místem otevřel severočeský kamion z dílny MKR Technology letošní ročník Silk Way Rally. Úvodní krátkou etapu z ruského Irkutsku k Bajkalu vyhrál Bělorus Vjazovič.
            „Teď je sice hezky a slunečno, ale v noci hodně pršelo, takže trať byla silně blátivá. Navíc se jelo po velmi úzkých cestách mezi stromy, kde se nedalo moc předjíždět. Martin proto jede raději opatrně a přes vodu pomaleji, abychom někde zbytečně neztratili,“sdělil Daniel Kozlovský mechanik týmu MKR Technology.
            Severočeský tým konstruktérů Maria Kresse do Ruska poslal letos jeden kamion, který jede v typicky červených barvách holandského týmu Mammoet Rally Sport. Pilot Martin van den Brink zajel pátý nejrychlejší čas, když na vítězného Vjazoviče na MAZu ztratil lehce přes tři a půl minuty. Nedělní první etapa měla v součtu přes dvě stě padesát kilometrů, na kterých bylo jen padesát měřených. Trasa z Irkutska do Baikalsk vedla úzkými silnicemi v sibiřské tajze. Na prvních kilometrech byla trať tvrdá a kamenitá. Jezdce čekaly lesní cesty, říční koryta a zaprášené sibiřské kopce, po nichž zamířili do bivaku u jezera Bajkal. „Trochu jsme se těšili, že uvidíme přímo na samotné jezero, ale jsme kousek od něj, takže bez přímého výhledu, což je škoda,“ podotkl Kozlovský, který se svými parťáky z MKR chystá kamion na další etapu. „Na jednu stranu je fajn, když máme více kamionů v závodě, protože s tím přivážíme také více náhradních dílů a celkově si můžeme trochu vypomáhat, na druhou stranu se nyní více můžeme soustředit jen na jeden speciál. Oboje má své,“porovnal Kozlovský situace, kdy má tým v závodě více závodních strojů.
            V pondělí na posádky čeká 2. etapa z Baikalsk do Ulan-Ude dlouhá přes čtyři sta kilometrů, na kterých bude dvě stě dvanáct měřených. Etapa se jede po kamenitých cestách a stoupá a klesá přes horský průsmyk. Na programu bude rozmanitá krajina – hory, tajgy i mosty přes řeky. „Bude to výzva pro pneumatiky, ale mezi sibiřskými kopci si užijí i navigátoři,“shrnul Daniel Kozlovský. 
 
Výsledky – 1. etapa  - Irkutsk – Baikalsk (255/50 km):
1. Viazovich (BLR) MAZ 34:32
2. Shibalov (RUS) Kamaz +0:56
3. Vishneuski (BLR) MAZ +2:36
4. Karginov (RUS) Kamaz +3:27
5. van den Brink (NED) Renault +3:43

 

tagy: SilkWay2019
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

V cíli Dakaru jsou poprvé všechny kamiony od MKR Technology

Kvartet severočeských renaultů míří do poslední etapy

Ve zkrácené etapě Huzink těsně pod pódiem

Do 9. etapy vyjely všechny kamiony, hybrid dojel 5.“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz