rss
PatRESS News

Zpět

Silk Way Rally odstartovala pátým místem

7. červenec 2019

Kamion z dílny MKR Technology na Silk Way Rally. Baikalsk – Pátým místem otevřel severočeský kamion z dílny MKR Technology letošní ročník Silk Way Rally. Úvodní krátkou etapu z ruského Irkutsku k Bajkalu vyhrál Bělorus Vjazovič.
            „Teď je sice hezky a slunečno, ale v noci hodně pršelo, takže trať byla silně blátivá. Navíc se jelo po velmi úzkých cestách mezi stromy, kde se nedalo moc předjíždět. Martin proto jede raději opatrně a přes vodu pomaleji, abychom někde zbytečně neztratili,“sdělil Daniel Kozlovský mechanik týmu MKR Technology.
            Severočeský tým konstruktérů Maria Kresse do Ruska poslal letos jeden kamion, který jede v typicky červených barvách holandského týmu Mammoet Rally Sport. Pilot Martin van den Brink zajel pátý nejrychlejší čas, když na vítězného Vjazoviče na MAZu ztratil lehce přes tři a půl minuty. Nedělní první etapa měla v součtu přes dvě stě padesát kilometrů, na kterých bylo jen padesát měřených. Trasa z Irkutska do Baikalsk vedla úzkými silnicemi v sibiřské tajze. Na prvních kilometrech byla trať tvrdá a kamenitá. Jezdce čekaly lesní cesty, říční koryta a zaprášené sibiřské kopce, po nichž zamířili do bivaku u jezera Bajkal. „Trochu jsme se těšili, že uvidíme přímo na samotné jezero, ale jsme kousek od něj, takže bez přímého výhledu, což je škoda,“ podotkl Kozlovský, který se svými parťáky z MKR chystá kamion na další etapu. „Na jednu stranu je fajn, když máme více kamionů v závodě, protože s tím přivážíme také více náhradních dílů a celkově si můžeme trochu vypomáhat, na druhou stranu se nyní více můžeme soustředit jen na jeden speciál. Oboje má své,“porovnal Kozlovský situace, kdy má tým v závodě více závodních strojů.
            V pondělí na posádky čeká 2. etapa z Baikalsk do Ulan-Ude dlouhá přes čtyři sta kilometrů, na kterých bude dvě stě dvanáct měřených. Etapa se jede po kamenitých cestách a stoupá a klesá přes horský průsmyk. Na programu bude rozmanitá krajina – hory, tajgy i mosty přes řeky. „Bude to výzva pro pneumatiky, ale mezi sibiřskými kopci si užijí i navigátoři,“shrnul Daniel Kozlovský. 
 
Výsledky – 1. etapa  - Irkutsk – Baikalsk (255/50 km):
1. Viazovich (BLR) MAZ 34:32
2. Shibalov (RUS) Kamaz +0:56
3. Vishneuski (BLR) MAZ +2:36
4. Karginov (RUS) Kamaz +3:27
5. van den Brink (NED) Renault +3:43

 

tagy: SilkWay2019
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

MKR Technology pošle na Dakar kvartet kamionů s prvním hybridem na světě

Severočeši v Holandsku představili první hybridní rallye kamion na světě

Mario Kress staví v Židovicích nový dakarský speciál

Van den Brink dojel Silk Way čtvrtý“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz