rss
PatRESS News

Zpět

Silk Way se rozjíždí, van den Brink přijel šestý

11. červenec 2016

Severočeský kamion Renault Sherpa s Danielem Kozlovským na palubě. Kostanay/Židovice - Silk Way Rally se rozjela. Po té co, pořadatelé po úvodním prologu kvůli nepřízni počasí zrušili 2. etapu, čekala na posádky první várka dlouhých kilometrů až ve třetím dnu. S pondělní etapou si nejlépe poradily domácí kamazy, ale s minimální ztrátou přijel na šestém místě Martin van den Brink s roudnickým mechanikem Danielem Kozlovským na palubě nového speciálu Renault Sherpa.
            "Nebylo to optimální, měli jsme trochu problémy s teplotou motoru. Jsme na začátku a závod je hodně dlouhý a náročný, proto jsme začali pozvolna. Nechceme od začátku nic hrotit. Moc dobře si uvědomujeme, že Sherpa najíždí první závodní kilometry, a proto je pro nás nejdůležitější ho co nejlépe připravit na Dakar. Kvůli tomu jsme trochu ztratili, ale není to nijak hrozné. Před nás se nikdo nedostal, ale v cíli znamenalo šestou příčku," podotkl hlavní konstruktér speciálu Renault Sherpa Mario Kress.
            Martin van den Brink po vyhraném prologu odstartoval do 3. etapy z první pozice. Od začátku jel spíše obezřetně s ohledem na problém s teplotou motoru, takže svým časem klesnul až na sedmou příčku, kterou nakonec o pozici vylepšil. V cíli ztratil čtyři minuty. V etapě se ukázala převaha domácích strojů. Mezi kvartet kamazů v elitní pětce se na druhou příčku vmáčknul s Mazem jen Bělorus Viazovič. Cílem ve vítězném čase ale projel Rus Karginov s náskokem půldruhé minuty na druhého. Naopak van den Brinkův kolega Pascal de Baar dojel ve čtrnáctém nejlepším čase. Na osmé a dvanácté příčce pak byly posádky spřáteleného českého týmu Bonver Dakar Project s piloty Ardavičusem a Vrátným.
            S třetí etapou dlouhou osm set patnáct kilometrů z Ufy do Kostanay týmy opustily Rusko a vstoupily na území Kazachstánu. V Ardavičusově domovině stráví následujících pět dnů. Už během úterka se dostanou do hlavního města - Astany. V rámci 4. dějství je připraveno osm set padesát kilometrů s tři sta pětačtyřicet z nich bude tvořit měřenou speciálku. "Nehodláme teď nic riskovat, vyladíme problémy s motorem a pojedeme více na jistotu. Stále platí, že jedeme na výsledek," mrknul Mario Kress.
 
Výsledky - 3. etapa (200,43 km):
1. Karginov (Kamaz) 2:05:48
2. Viazovič (MAZ) +1:36
3. Nikolajev (Kamaz) +1:44
4. Mardějev (Kamaz) +2:12
5. Sotnikov (Kamaz) +2:22
6. van den Brink (Renault Sherpa) +4:28
8. Ardavičus (Tatra) +6:36
12. Vrátný (Tatra) +11:53
14. de Baar (Renault K520) +13:39
 
Celkově:
1. Karginov (Kamaz) 2:07:51
2. Viazovič (MAZ) +1:27
3. Nikolajev (Kamaz) +1:39
4. Mardějev (Kamaz) +2:11
5. Sotnikov (Kamaz) +2:29
6. van den Brink (Renault Sherpa) +4:16
8. Ardavičus (Tatra) +6:32
12. Vrátný (Tatra) +11:55
14. de Baar (Renault K520) +13:30

tagy: Silk Way Rally 2016
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

MKR Technology pošle na Dakar kvartet kamionů s prvním hybridem na světě

Severočeši v Holandsku představili první hybridní rallye kamion na světě

Mario Kress staví v Židovicích nový dakarský speciál

Van den Brink dojel Silk Way čtvrtý“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz