rss
PatRESS News

Zpět

Silk Way se rozjíždí, van den Brink přijel šestý

11. červenec 2016

Severočeský kamion Renault Sherpa s Danielem Kozlovským na palubě. Kostanay/Židovice - Silk Way Rally se rozjela. Po té co, pořadatelé po úvodním prologu kvůli nepřízni počasí zrušili 2. etapu, čekala na posádky první várka dlouhých kilometrů až ve třetím dnu. S pondělní etapou si nejlépe poradily domácí kamazy, ale s minimální ztrátou přijel na šestém místě Martin van den Brink s roudnickým mechanikem Danielem Kozlovským na palubě nového speciálu Renault Sherpa.
            "Nebylo to optimální, měli jsme trochu problémy s teplotou motoru. Jsme na začátku a závod je hodně dlouhý a náročný, proto jsme začali pozvolna. Nechceme od začátku nic hrotit. Moc dobře si uvědomujeme, že Sherpa najíždí první závodní kilometry, a proto je pro nás nejdůležitější ho co nejlépe připravit na Dakar. Kvůli tomu jsme trochu ztratili, ale není to nijak hrozné. Před nás se nikdo nedostal, ale v cíli znamenalo šestou příčku," podotkl hlavní konstruktér speciálu Renault Sherpa Mario Kress.
            Martin van den Brink po vyhraném prologu odstartoval do 3. etapy z první pozice. Od začátku jel spíše obezřetně s ohledem na problém s teplotou motoru, takže svým časem klesnul až na sedmou příčku, kterou nakonec o pozici vylepšil. V cíli ztratil čtyři minuty. V etapě se ukázala převaha domácích strojů. Mezi kvartet kamazů v elitní pětce se na druhou příčku vmáčknul s Mazem jen Bělorus Viazovič. Cílem ve vítězném čase ale projel Rus Karginov s náskokem půldruhé minuty na druhého. Naopak van den Brinkův kolega Pascal de Baar dojel ve čtrnáctém nejlepším čase. Na osmé a dvanácté příčce pak byly posádky spřáteleného českého týmu Bonver Dakar Project s piloty Ardavičusem a Vrátným.
            S třetí etapou dlouhou osm set patnáct kilometrů z Ufy do Kostanay týmy opustily Rusko a vstoupily na území Kazachstánu. V Ardavičusově domovině stráví následujících pět dnů. Už během úterka se dostanou do hlavního města - Astany. V rámci 4. dějství je připraveno osm set padesát kilometrů s tři sta pětačtyřicet z nich bude tvořit měřenou speciálku. "Nehodláme teď nic riskovat, vyladíme problémy s motorem a pojedeme více na jistotu. Stále platí, že jedeme na výsledek," mrknul Mario Kress.
 
Výsledky - 3. etapa (200,43 km):
1. Karginov (Kamaz) 2:05:48
2. Viazovič (MAZ) +1:36
3. Nikolajev (Kamaz) +1:44
4. Mardějev (Kamaz) +2:12
5. Sotnikov (Kamaz) +2:22
6. van den Brink (Renault Sherpa) +4:28
8. Ardavičus (Tatra) +6:36
12. Vrátný (Tatra) +11:53
14. de Baar (Renault K520) +13:39
 
Celkově:
1. Karginov (Kamaz) 2:07:51
2. Viazovič (MAZ) +1:27
3. Nikolajev (Kamaz) +1:39
4. Mardějev (Kamaz) +2:11
5. Sotnikov (Kamaz) +2:29
6. van den Brink (Renault Sherpa) +4:16
8. Ardavičus (Tatra) +6:32
12. Vrátný (Tatra) +11:55
14. de Baar (Renault K520) +13:30

tagy: Silk Way Rally 2016
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

V cíli Dakaru jsou poprvé všechny kamiony od MKR Technology

Kvartet severočeských renaultů míří do poslední etapy

Ve zkrácené etapě Huzink těsně pod pódiem

Do 9. etapy vyjely všechny kamiony, hybrid dojel 5.“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz