rss
PatRESS News

Zpět

Silvestrovský cyklokros odstartuje v sobotu z Kavalíru 2

28. prosinec 2016

Terezín – Ve znamení pětek a jedniček se v sobotu pojede tradiční Silvestrovský cyklokros v Terezíně. Cyklokrosaři se poslední den v roce setkají už po pětapadesáté a pojedenácté v rámci memoriálu Pavla Sládka. Loni pořadatelé museli změnit trať, která cyklisty nadchla natolik, že se na ní bude psát i letošní kapitola.
            "Je až neuvěřitelné, jak ten čas letí. Padesát pět let to už je pořádná porce. Navíc mi přijde, že je to nedávno, co jsme s bývalým prezidentem klubu Pavlem Sládkem na zimním soustředění spolu lyžovali a najednou tu máme už jedenáctý ročník jeho memoriálu. Co mě však těší je, že se nám celá ta dlouhá léta drží tradici Silvestrovského cyklokrosu nejen držet, ale stále ji dělat velmi zajímavou a atraktivní," pronesl Václav Bureš, ředitel závodu a donedávna i prezident pořadatelského CK Slavoj Terezín, který pomyslné prezidentské žezlo na podzim přenechal svému kolegovi Svatoplukovi Henkemu.
            Tradiční akce se uskuteční tuto sobotu v Terezíně od 10 hodin. Cyklisté odstartují v Kavalíru 2, kam se akce musela loni narychlo z bezpečnostních důvodů přesunout. Původní trať na Bohušovické kotlině se totiž začala na mnoha místech propadat. Letos už organizátoři změny nedělali a zůstali prakticky v centru města. "Musím přiznat, že nová trasa s sebou přinesla řadu nových možností. Trať je více technická, ale také více atraktivní pro diváky. Mile nás loni překvapilo, o kolik diváků dorazilo více. Přesun blíže k centru byl pro závod rozhodně přínosem a i závodníci si trať chválili. Nebyl tedy důvod zkoušet vymýšlet něco nového. Věřím, že i letos bude v Terezíně velmi dobrá atmosféra," přeje si ředitel závodu Bureš.
            Zázemí závodu letos zůstává v Kavalíru 2, tedy v místech začátku cílové rovinky závěrečné etapy Závodu míru juniorů, kde i často docházelo k hromadným pádům. "Přespolní jednoduše budou hledat roh Tyršovy ulice,“ napověděl Václav Bureš.
            Loni připravená nová trasa měří lehce přes dva kilometry. Během jediného okruhu cyklisté nastoupají jedenačtyřicet metrů. Okruh se jede na levou ruku, tedy proti směru hodinových ručiček. Na trati jsou pak dva výjezdy, prudký sjezd, výběh a chybět nebudou ani umělé překážky. "Závod tak bude vyhovovat především technicky zdatným jezdům,“ podotkl Bureš.
            Závod odstartuje tradičně v 10 hodin, kdy jako první do pedálů šlápnou starší žáci, žákyně a kadetky (20 min.), s nimi vyjedou kadeti a juniorky (30 minut) a po nich přijdou na řadu stále oblíbenější kategorie příchozích, které jsou odstupňovány po deseti letech – příchozí do 30 let, do 40 let, do 50 let, do 60 let, nad 60 let a ženy. Pro ně je vypsána šestice okruhů. Cyklokros budou opět uzavírat licencované kategorie juniorů a žen (40 minut) a elite (50 minut).
            Příchozí se při prezentaci prokážou občanským nebo jiným průkazem vždy nejpozději hodinu před startem své kategorie a potvrdí svým podpisem svůj dobrý zdravotní stav. Každý sice startuje na vlastní nebezpečí, ale přilby jsou povinné pro všechny. Příchozí cyklisté však mohou osedlat i horské kolo.
            Silvestrovský cyklokros, který se na počest někdejšího prezidenta CK Slavoj Terezín jede jako 11. ročník Memoriálu Pavla Sládka, je sportovně společenskou událostí, kde se nenudí ani závodníci, ani diváci. Obvykle nechybí ani známá jména světa cyklistiky. „Silvestrovský cyklokros je pro nás prakticky srdeční záležitostí. Co zimu se díky němu v Terezíně setkávají legendy a přátelé cyklistiky. Někteří si zazávodí, proto se jeho nedílnou součástí staly kategorie pro příchozí, jiní si jen popovídají u svařáku. Je to takové příjemné uzavření roku s velmi pohodovou atmosférou, na kterou se všichni velmi těšíme,“ zve o silvestra do Terezína Václav Bureš.

 

tagy: Silvestrovsky cyklokros 2016
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

MTB Tour v Litoměřicích ovládl Vít Řehák

MTB Tour dává závodníkům žolíka a divákům pestrý program

MTB Tour láká na Ježka i na historicky nejatraktivnější tratě

Lovosice znovu ožívají cyklistikou“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz