rss
PatRESS News

Zpět

Silvestrovský cyklokros opět láká do Terezína

30. prosinec 2013

Loňský vítěz Vojtěch Nipl.
Terezín – Už po dvaapadesáté se cyklisté poslední den v roce sejdou na Bohušovické kotlině v Terezíně. Silvestrovský cyklokros letos dává šanci nejen licencovaným závodníkům, ale opět i amatérským jezdcům. Závod s tradicí více než půl století se jede jako 8. ročník memoriálu Pavla Sládka.
            "Prakticky každý rok připravujeme pro oživení závodu něco nového, abychom nabudili především amatérské jezdce. Tentokrát příchozí vystartují ve své samostatné kategorii, ale pro změnu jsme jim sjednotili počet okruhů. Všichni se ale mohou těšit na osvědčenou trať kotlině s tradičním výběhem blátivých schodů," podotkl prezident pořádajícího klubu CK Slavoj Terezín Václav Bureš.
            Závod odstartuje tradičně v 10 hodin, kdy jako první do pedálů šlápnou starší žáci (20 min.), po nich budou následovat kadeti (30 minut) a po nich přijdou na řadu právě kategorie příchozích, které jsou odstupňovány po deseti letech – příchozí do 30 let, do 40 let, do 50 let, do 60 let, nad 60 let a ženy. Pro ně je vypsána pětice okruhů. Cyklokros budou opět uzavírat licencované kategorie juniorů (40 minut) a elite (50 minut).
            Příchozí se při prezentaci prokážou občanským nebo jiným průkazem vždy nejpozději hodinu před startem své kategorie a potvrdí svým podpisem svůj dobrý zdravotní stav. Každý sice startuje na vlastní nebezpečí, ale přilby jsou povinné pro všechny. Příchozí cyklisté však mohou osedlat i horské kolo.
            Silvestrovský cyklokros, který se na počest někdejšího prezidenta CK Slavoj Terezín jede jako 8. ročník Memoriálu Pavla Sládka, je sportovně společenskou událostí, kde se nenudí ani závodníci, ani diváci. Chybět totiž nemohou ani známá jména světa cyklistiky. „Jedním z prvních, kdo letos potvrdil svoji účast, je loňský vítěz kategorii elite, mladý nadějný jezdec Vojtěch Nipl. Sám jsem zvědavý, kdo se mu letos bude snažit překazit cestu za nejvyšším stupínkem. To uvidíme až na místě, a proto věřím, že jezdcům nebude chybět ani patřičná divácká kulisa,“ zve na Bohušovickou kotlinu nejen cyklisty ale i diváky Václav Bureš.

Rozpis závodutagy: cyklistika, cyklokros, Silvestr, Terezín, CK Slavoj, Nipl,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

MTB Tour v Litoměřicích ovládl Vít Řehák

MTB Tour dává závodníkům žolíka a divákům pestrý program

MTB Tour láká na Ježka i na historicky nejatraktivnější tratě

Lovosice znovu ožívají cyklistikou“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz