rss
PatRESS News

Zpět

Silvestrovský cyklokros ovládl Skála

1. ledna 2014

Ondřej Bambula a Jakub Skála. Foto: Roman Stibinger
Terezín - Mladý táborský jezdec Jakub Skála urval při tradičním Silvestrovském cyklokrosu své premiérové vítězství. V nejprestižnější kategorii elite za sebou nechal týmového parťáka Ondřeje Bambulu a zkušeného Vladimíra Kyziváta. V Terezíně ale nechyběla ani početná skupina amatérských jezdců, která si to mezi sebou poslední den v roce rozdala za solidní divácké kulisy.
            "Ze závodu se kvůli viróze na poslední chvíli omluvil loňský vítěz Vojtěch Nipl, ale i přesto mladíci dokázali elitní kategorii kralovat," nerazil na vítězství třiadvacítkáře Jakuba Skály prezident pořádajícího týmu CK Slavoj Terezín Václav Bureš.
            Závodem elitní kategorie Silvestrovský cyklokros tradičně vyvrcholil. Skála měl poměrně jednoduchou pozici. Už brzy se od zbytku pole oddělil spolu s kolegou Bambulou a Vladimírem Kyzivátem z Johnson Controls AŠ Mladá Boleslav. Bambula se na zmrzlé trati odporoučel k zemi a Skála následně Kyziváta utrhnul a dojel si sám pro jasné vítězství. I přes potíže se Bambula dokázal vrátit na stříbrnou příčku, a tak celkový bronz patřil Kyzivátovi.
            V nejmladší startující kategorii starších žáků se z prvenství radoval Matouš Měšťan z Johnson Control. Parádně mu sekundovali domácí borci z CK Slavoj Terezín Jan Kašpar a Martin Čech. Kadetům vládl Jan Gavenda z TJ Kovo Praha a juniorům Martin Dejmek z ČEZ Cyklo Tábor. V ženské kategorii opět jasně zvítězila úřadující mistryně republiky Martina Mikulášková.
            Pořadatelé při 52. ročníku, který se jel jako 8. ročník Memoriálu Pavla Sládka, dali opět prostor amatérským cyklistům. "Hobíky" rozdělili do šesti věkových kategorií. Jezdcům do třiceti let kraloval Jan Matoušek z České Lípy, třicátníkům Jiří Chyba (Team Sport Praha) před Pavlem Martínkem z Loun. Mezi čtyřicátníky za sebou Petr Váňa nechal trenéra olympionika Jardy Kulhavého a paralympionika Jirky Ježka Viktora Zaplatela. V kategorii padesátníků byl zlatý Karel Krejčí z Chomutova. Překvapivě solidní účast byla i mezi příchozími ženami, kde zlato slavila Adéla Krejcárková před roudnickou Janou Svobodovou a ústeckou Janou Vápeníkovou.

Výsledky

Fotogalerie od Romana Stibingeratagy: cyklistika, cyklokros, Silvestr, Terezín, CK Slavoj, Nipl, Skála,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

MTB Tour v Litoměřicích ovládl Vít Řehák

MTB Tour dává závodníkům žolíka a divákům pestrý program

MTB Tour láká na Ježka i na historicky nejatraktivnější tratě

Lovosice znovu ožívají cyklistikou“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz