rss
PatRESS News

Zpět

Silvestrovský cyklokros vyhrál Nipl

31. prosince 2012

Vítězný Vojtěch Nipl

Terezín – Teplický cyklokrosař Vojtěch Nipl svým vítězstvím v kategorii elite načnul druhé půlstoletí Silvestrovského cyklokrosu. Na tradiční trati na Bohušovické kotlině v Terezíně v rámci 51. ročníku zvítězil teplický jezdec zcela suverénně před dvojicí Bambula a Nesvadba.

            Poslední den roku patří v Terezíně tradičně cyklistům. Ti se na Bohušovické kotlině sešli už po jednapadesáté a posedmé na počest někdejšího prezidenta CK Slavoj Terezín Pavla Sládka v rámci jeho memoriálu. Program vždy vrcholí závodem nejprestižnější elitní kategorie. V ní tentokrát neměl konkurenci severočeský borec Vojtěch Nipl. Po padesáti minutách si do cíle přijel pro vítězství zcela osamocen a mohl si své prvenství naplno vychutnat. Pro mladého teplického cyklistu to bylo jeho premiérové vítězství mezi jezdci elite, když v Terezíně v předchozích letech slavil zlato jako junior i kadet. Abych řekl pravdu, tak ani nevím, co závod rozhodlo. Prostě jsem jel a párkrát jsem si nastoupil. Nijak jsem to nehnal přes čáru, ale najednou se vytvořila mezera, které jsem využil a práskl do kočáru. Nejprve jsem jel, co to šlo a pak už si jen hlídal odlepa,“ řekl vítěz mužské kategorie Vojtěch Nipl z týmu Focus Cycling Znojmo.
Nipl za sebou nechal s takřka dvouminutovým náskokem táborského Ondřeje Bambulu a Jana Nesvadbu z Madety. Velmi dobře si vedli také junioři, kteří startovali společně s jezdci elite. Hned dva by přitom dokázali vystoupat na chlapské pódium. Zvítězil Adam Ťoupalík z Tábora před Janem Vastlem a mladoboleslavským Karlem Pokorným. Kadetům kraloval Josef Bařtipán z TJ Stadionu Louny. Pořadatelé měli mezi licencovanými kategoriemi své zástupce jen mezi staršími žáky. Nejmladší kategorii vyhrál Jan Gavenda, když právě s ním na trati byli mladí domácí cyklisté Martin Musil, Jan Kašpar a Martin Čech, kteří se ve zmíněném pořadí seřadili od šesté do osmé příčky.
Letos více prostoru dostali amatérští závodníci. Pořadatelé pro ně připravili pětici kategorií odstupňovanou po deseti letech. Litoměřický rodák talentovaný Matěj Zahálka mezi jezdci do třiceti let vybojoval bronzovou příčku, když nestačil na Jana Matouška s Ladislavem Škramlíkem. Jen těsně pódium nakonec uniklo dalšímu z domácích Janu Burešovi mezi závodníky do čtyřiceti let, když vyhrál Luboš Krátký, před Petrem Váňovou a Pavlem Martínkem. Bureš dojel čtvrtý a hned za ním kolega Petr Soubusta. „Trať letos hodně klouzala. Jsme tady spíš zvyklí na to, že je zima až praští a trať bývá zledovatělá. Tentokrát bylo docela teplo a tím pádem i pěkné bahýnko,“ dodal cyklista Matěj Zahálka.

 

Výsledky: Starší žáci, Kadeti, Junioři, Elite, Ženy, Příchozí do 30 let, do 40 let, do 50 let, do 60 letnad 60 let.

Fotogalerie elite a juniořitagy: Silvestrovský cyklokros, Terezín, Vojtěch Nipl, Bohušovická kotlina, cyklistika,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

MTB Tour v Litoměřicích ovládl Vít Řehák

MTB Tour dává závodníkům žolíka a divákům pestrý program

MTB Tour láká na Ježka i na historicky nejatraktivnější tratě

Lovosice znovu ožívají cyklistikou“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz