rss
PatRESS News

Zpět

Šimůnek: Štyby může překonat desítku titulů

13. ledna 2013

Radomír Šimůnek ve Stříbře
Stříbro - Byl asi nejsmutnějším člověk sobotního mistrovství České republiky v cyklokrosu. Radomír Šimůnek ve Stříbře zažil velké zklamání. Chtěl maximálně potrápit největšího konkurenta Zdeňka Štybara, současně mu i překazit vyrovnání rekordu svého otce, sedminásobného mistra ČR a užít si slavnostní pódium v parádní atmosféře, jakou ve Stříbře diváci vytvořili. Místo toho nováček belgické stáje Kwadro-Stannah ze závodu takřka nedobrovolně předčasně odstoupil.
 
Radku, co se vlastně stalo?
Bohužel jsem se zamotal do té modré pytloviny, která tyčila trať. Měl jsem to celé v šaltru, v zadním kole, pastorcích. Naštěstí pán, který tam stál, byl duchapřítomný, vytáhl z kapsy kudlu a začal to tam řezat. Strávil jsem tam asi minutu a půl, dvě a od té doby ten závod neměl absolutně žádnou cenu. Tady člověk jede buď na vítězství nebo na pódium a když není ani tam, tak se těžko hledá motivace. Samozřejmě, že za mnou přijelo spoustu lidí, spoustu známých, ale tam nemělo smysl pokračovat dál.
 
Při takovém závodě to hodně bolí...
Bolí, přesně tak. Je to hrozně náročné na hlavu, protože člověk jede opravdu s maximálním nasazením, a když se stane tohle, je to velká rána do psychiky. Nedá se nic dělat. Před námi jsou ještě svěťáky, mistrovství světa a ještě tři týdny, takže jedu dál. Tak to je, takhle to asi pánbů chtěl.
 
Avizovali jste velký boj. Jaké byly tvé pocity přímo startu?
Byla to taková ta klasická zdravá nervozita. Myslím, že jsme všichni byli v pohodě. Všichni jsme se na sebe usmívali, moc dobře se známe, takže z toho neděláme žádnou kovbojku, ale samozřejmě každý chce uspět. První dvě tři kola se mi docela i dařilo, vůbec se mi nejelo špatně. Pak jsem čekal, že za to Štyby vezme a na to jsem byl připravený. Věděl jsem, že ta kola jezdí hodně rychle, ale pak mu ten lauf zase dochází, takže jsem si jel pořád stejně, ale pak mi ta jedna zatáčka nedala, v dalším kole to samé a pak jsem se v ní zamotal do té pytloviny a bylo po závodech.
 
Tady nešlo jen o titul, ale i o vyrovnání rekordu tvého taťky...
Ani v té zadní části hlavy jsem tohle moc nebral, i když lidé mi to hodně připomínali. Otec by byl jen rád, že tu vyrostl cyklokrosař, který těch titulů má také dost. Já myslím, že u Štybyho se nezastavily na počtu sedmi. On může klidně překonat desítku a jet dál. Samozřejmě, už teď můžeme říci, že je nejlepší cyklokrosař v naší historii. Každý má jinou dobu, každý má své pro a proti a uvidí se co dál, ale já myslím, že Zdenda se na sedmi titulech nezastaví. Uvidíme, co přinese budoucnost.
 
Co tvé nové barvy?
Určitě jsem spokojený. Dnes to nevyšlo, ale nedá se nic dělat, jede se dál a jak jsem říkal, sezóna má ještě dva měsíce a ještě je v ní ten nejdůležitější závod. Vždycky se na něj připravuji, protože tak jsem naučený od taťuldy. Jeho vždy zajímalo absolutně mistrovství světa. Republika mu až tolik neříkala, protože vždycky chtěl být nejlepší na světě a mistrovský titul doma, byl jen takový bonus. I já vše směřuji na mistrovství světa a potom co přijde, to přijde.
 
Nehodláš stejně jako Zdeněk přejít z bláta na silnici?
Ne. Řekl jsem to už několikrát rezolutně. Já miluji cyklokros. Mě nebaví jezdit na silnici tři sta nebo dvě stě kilometrů v balíku, kde je sto padesát lidí. Necítím se tam komfortně, o tu délku ani nejde, ale přijde mi, že tam lidé jezdí bez hlavy a asfalt je trochu tvrdší než tráva. Raději spadnu tisíckrát tady, než abych padal někde na asfalt.
 
Fotogalerie z MČR


tagy: cyklistika, cyklokros, Radomír Šimůnek, Mistrovství ČR, Stříbro, Zdeněk Štybar, rozhovor,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

MTB Tour ovládl Michal Bubílek

MTB Tour patří elitě i dětem

MTB Tour je letos výzvou

MTB Tour letos přifoukla královskou trasu“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz