rss
PatRESS News

Zpět

Skočovský pád odnesl zlomenou lopatkou

24. srpna 2012

Filip Skočovský po pádu
Plzeň – Při Giant lize cyklisté v těžkých soubojích o vítězství takřka cedí krev. Filip Skočovský ji tuto středu cedil doslova, když několik deci jeho cenné tekutiny zůstalo na hrubém asfaltu závodní trati. Po nepříjemném pádu pak tento plzeňský jezdec musel zamířit rychlou záchrannou službou do místní nemocnice. V pátek podvečer přišly přímo od cyklisty dobré zprávy.
            „Dneska mě pustili. Nevím, co mě bolí víc, ale nejhorší je, když se věci přilepí na sedřená místa,“ řekl Filip Skočovský, kterému lékaři po ošklivém pádu zjistili zlomeninu pravé lopatky. „Lékaři nejdříve přemýšleli, jestli budou operovat, ale nakonec to prý není nutné, protože zlomenina není nijak komplikovaná. Mělo by se to zahojit samo, takže mám teď ruku akorát zafixovanou,“ sdělil aktuálně sedmadvacátý nejlepší jezdec prestižního seriálu cyklistických kritérií.
            Cyklista se na oválu nevině dostal do pádu několika jezdců v oblouku před cílem, během kterého mu dokonce další ze závodníků vletěl přímo do zad. Skočovský zůstal s výrazně krvácející tržnou ránou v týlní oblasti hlavy ležet na trati, zatímco peloton ještě dalších několik kol odkroužil. Závod byl poté předčasně ukončen. V tu chvíli ze Skočovského už doktorka z přivolané záchranky nůžkami stříhala potrhaný dres. „Ten jsme si nechali speciálně ušít podle motivu legendární cyklistické komedie o Ghislainu Lambertovi. Filipovi dáme nový, když ten jeho skončil rozstříhaný,“ odlehčil situaci cyklista Radek Bečka, když jeho kolegu zdravotní personál převážel do nemocnice s nepříjemnými odřeninami ramene a především stehna v oblasti kyčle na další vyšetření. „Odřeniny bolí jak čert. Především na kyčli je to hluboké, kde jsem byl sedřený až do bílého. Cétéčko ani další vyšetření naštěstí neukázala nic dalšího vážnějšího, takže ve finále můžu mluvit o štěstí,“ uzavřel Filip Skočovský.

Doktorka na Skočovském rozstříhala dresPo cyklistovi zůstala kaluž krve

Fotogalerie

 tagy: cyklistika, Giant liga, Lopatárna, Plzeň, GP Grünsport, pád, Skočovský,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

MTB Tour v Litoměřicích ovládl Vít Řehák

MTB Tour dává závodníkům žolíka a divákům pestrý program

MTB Tour láká na Ježka i na historicky nejatraktivnější tratě

Lovosice znovu ožívají cyklistikou“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz