rss
PatRESS News

Zpět

Smolný den zachránil bronzový Lacko

2. října, 2011

Jarama - Až neskutečnou porci smůly si vybral severočeský tým MKR Technology během nedělního dne předposledního devátého podniku Mistrovství Evropy závodních tahačů ve španělské Jaramě. Kvůli četným kolizím byly oba závody dokonce dvakrát odstartovány a černo-červené renaulty kvůli nehodám hned třikrát závod nedokončily. Závěrečný bronz Adama Lacka byl proto výbornou tečkou.
            „Co se odehrávalo v neděli, je vskutku neuvěřitelné. Dokonce bych to označil slovem tragédie, protože jsme přišli o hodně důležitých bodů. Na druhou stranu zase neuvěřitelné kousky se povedly Adamovi, takže to pro nás může být útěchou. Nervy tak potrvají až do posledního závodu,“ řekl ve smíšeném rozpoložení šéf týmu MKR Technology Mario Kress.
            Start nedělního hlavního závodu musel být kvůli několika nehodám zopakován. Po novém startu ale poničené trucky Markusů Bösigera a Oestreicha už další kolize a nápor nevydržely, takže postupně pro oba jezdce židovické stáje důležitá jízda předčasně skončila. „S Bösim útočíme na titul v poháru konstruktérů. Tohle bodové vyřazení nás ho o něj mohlo připravit. Ještě je před námi poslední závod, takže to bude opravdu boj na ostří nože,“ vysvětlil velké zklamání Markus Oestreich.
            Také Adam Lacko, který dojel na čtvrtém místě, musel v cíli svůj tahač netradičně opustit druhými dveřmi dokonce se sklem v očích. „Byl to divoký závod. Mechanici na gridu nesměli na autech nic opravovat, až na věci které by mohly ohrozit bezpečnost závodu, jako urvané a zlámané části aut. Do restartu jsem proto šel s defektem vnějšího zadního levého kola, rozbitým předním sklem a nesčetným počtem ulámaných částí auta. Když jsem vylézal, sklo jsem měl všude, v botách i očích,“ popsal Adam Lacko dramatickou část závodu, který vyhrál Albacete před Vršeckým a Hahnem.
Kolize a potíže se stáji nevyhnuly ani v hendikepové jízdě, která byla také dvakrát odstartována. Technika po střetu zradila Oestreicha a nařízená „drive through“ za sražení kužele vymezující zatáčku sesunula Bösigera až na čtrnáctou příčku. Adam Lacko se pak senzačně dostal přes Albaceteho a Vršeckého na bronzovou metu, když ujel zlatý Kiss a stříbrný Hahn. „Neděle byla pěkná divočina a rozhodně jedním z nejnáročnějších dnů letošní sezóny nejen pro mě, ale zejména pro celý tým. Chtěli jsme tu pořadí pro sebe už takřka rozhodnout, ale nakonec se bude o celkové pozice tvrdě bojovat až do posledního závodu. Všichni věříme, že ten tlak ustojíme a ukážeme, co umí naše renaulty,“ dodal odhodlaně Adam Lacko.


 
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

V cíli Dakaru jsou poprvé všechny kamiony od MKR Technology

Kvartet severočeských renaultů míří do poslední etapy

Ve zkrácené etapě Huzink těsně pod pódiem

Do 9. etapy vyjely všechny kamiony, hybrid dojel 5.“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz