rss
PatRESS News

Zpět

Srba: Evropský pohár bude velká událost

24. srpna 2012

Trenér Lovosic Vojtěch Srba
Lovosice – Lovosičtí házenkáři za sebou mají první herní prověrky. Při tradičním Memoriálu Františka Arnošta skončili druzí za vítězným Coburgem. Jak je s týmem momentálně spokojený trenér HK .A.S.A. Město Lovosice Vojtěch Srba?
 
Myslím si, že připravenost přesně koresponduje s fází, ve které momentálně jsme. Samozřejmě je to takové stažené, utahané. Těch nácviků ještě tolik nebylo, proto souhra jak v obranném systému, tak i v útočném nefunguje tak, jak bychom si přáli, ale na druhou stranu během memoriálu už bylo vidět i několik pěkných momentů. Co se týče umístění tak na to nebyl kladený nějaký extra velký tlak. V podstatě se to udělalo tak, aby všichni hráli zhruba stejně. V tom turnaj splnil účel a ukázal hlavně u mladých hráčů, kde jsou jejich rezervy – především v obranné fázi. Ještě chvilku potrvá, než se zapracují do mužstva.
 
Co vůbec Memoriál Františka Arnošta znamená pro Lovosice?
Pro nás je to každoroční mezinárodní turnaj výborně zapadající do přípravy před začátkem extraligy. Jezdí sem už pravidelně kvalitní hosté. Máme takový „frojndšaft“ s Coburgem, který tu byl celý týden na soustředění. V lednu zase jedeme k nim na dva zápasy. V týdnu jsme odehráli přátelák v Pirně, takže i to je tradiční soupeř, který hraje blízko nás, má dobrou kvalitu a pro nás je v přípravné fázi jedině dobré, že nás otestuje někdo jiný než extraligové týmy. Ten tu byl v podstatě jeden, když jsme se poměřili Hranicemi.
 
V jaké fázi se příprava nachází?
Jsme za půlkou. Do prvního mistráku nás čekají tři neděle, takže přichází moment, kdy půjdeme už do dynamiky, do rychlosti a už i ten trénink bude kratší. Bude to víc o nácviku a souhře.
 
Hned v září začne evropský pohár, je dobře, že přichází takhle zkraje?
My se na to takhle nekoukáme, pro nás je to velký svátek. Bude to velká událost nejen pro náš klub, ale i pro celé město. Chceme si to především užít a chceme, aby to byl takový svátek a oslava házené pro celé město.
 
Je výhoda, že začínáte doma?
Stoprocentně to pro nás výhoda je, protože o tom soupeři zatím nemáme moc informací. Kdybychom první utkání hráli venku a náhodou bychom ho třeba nezvládli, už by to mohlo někoho odradit. My máme zájem, aby se utkání vyprodalo, byla plná hala a diváci nás hnali nejen dopředu, ale především si tu výjimečnou událost sami užívali. Doufáme, že diváci přijdou, protože ten soupeř bude mít určitě dobrou kvalitu. Moc se na to utkání těšíme. Bude to pravdu něco jiného a i tak to hodláme pojmout.
 
Jak by to vůbec v evropském poháru mohlo vypadat. Co se očekává?
Je to systém doma-venku, pohárové utkání stejně jako ve fotbale. Navíc si myslím, že se stát může cokoli a doufám, že ta chuť a obrovské nasazení, které je na naší straně a pak výborné publikum, nás může dohnat k nějakému slušnému výsledku. Jde to samozřejmě velmi těžko odhadnout, protože, jak jsem se už zmínil, těch informací o soupeři teď ještě moc nemáme.
 
Co se chystá a na co se tedy fanoušci mohou těšit?
Na programu je několik soutěží. Na ten pohárový den dolaďujeme program, kde budou od nejmenších dětí celý den probíhat přípravná utkání, bude tu živá hudba, soutěže pro děti. V rámci extraligových utkání se diváci určitě mohou těšit na různé slosovatelné soutěže.


tagy: házená, Lovosice, extraliga, Memoriál Františka Arnošta, Srba, Evropský pohár,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Lovci slaví stříbro

Lovosice fantasticky srovnaly sérii

Toman: Začali jsme běhat, kluci mě mají hodně rádi

Lovci vyklepli Frýdek“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz