rss
PatRESS News

Zpět

Srba: Vyhráli jsme se štěstím a považuji to za neuvěřitelné

4. března 2013

Trenér Srba chvílemi nezářil nadšením.
Lovosice - Tenhle člověk musí mít nervy z ocele. Každý jiný trenér by za podobné drama své svěřence musel pozabíjet, ale Vojtěch Srba si i přes velké vypětí udržel nervy na uzdě a to bylo jedině dobře, jinak by se sám připravil o nevšední zážitek. I když Srbův tým HK .A.S.A. Město Lovosice prohrával ještě ve druhém poločase sobotního zápasu s outsiderem z Frýdku-Místku o deset branek, utkání přesto dokázal otočit a dovést do vítězného konce.
 
Vojto, jak se vám vůbec povedlo udělat tak neuvěřitelné utkání?
Já to sám nechápu. Dali jsme soupeři obrovskou šanci, hlavně v prvním poločase, kdy jsme hráli bez jakéhokoli důrazu a disciplíny. K tomu jsme přidali mraky neproměněných šancí, včetně tří sedmiček, což je také neuvěřitelné a nebudeme si nalhávat, že když jsme dvacet minut před koncem prohrávali o deset branek, tak že bych nějak extra věřil, že bychom to utkání ještě mohli obrátit. Nakonec se to povedlo se štěstím a považuji to za neuvěřitelné.
 
Přitom to vůbec nemělo být dramatické utkání, že?
Hráče jsme nabádali k tomu, abychom tu zodpovědnost měli, protože přestože je mezi námi taková bodová propast, tak Frýdek má svoji kvalitu a dokázal to v minulém utkání v Jičíně, kdy vzdoroval a sahal po bodu a nakonec nešťastně prohrál. První poločas se nám vymknul z rukou. Vstup do toho druhého už byl slušnější, ale zahodili jsme neuvěřitelné množství šancí a závěr už byl takový jaký byl.
 
Když se prohrává o deset, tak bývá rozhodnuto. Kdy se ale zlomil tento zápas?
Myslím, že to bylo v momentě, kdy tam přišly dva tři zákroky od Honzy Šálka. Místo toho, aby to bylo o dvanáct branek, tak nás udržel chvilinku ve hře a my se ztopořili. Hosté pak úplně ztratili pohyb a my s obrovským štěstím a vypětím sil vyhráli.
 
Ztrácel jsi víru?
V hlavě nebyl prostor, myslet na to, jestli zápas otočíme nebo ne, ale spíš jsme chtěli zachránit, že tu lidé fandí, tak abychom neudělali absolutní ostudu. Že se nám to povedlo jsme strašně rádi.
 
Vyhráli jste tentokrát proto, že byl soupeř horší, nebo prostě vy lepší?
To se těžko hodnotí. Tohle se podruhé může těžko opakovat s kýmkoli. Když budete dvacet minut před koncem prohrávat o deset branek, tak těžko budete pomýšlet na to, že to ještě otočíte. Utekli jsme hrobníkovi z lopaty a zachránili nejen utkání, ale celou sezónu, protože si myslím, že prohrát utkání doma s Frýdkem, aniž bych snižoval jeho kvality, by nás úplně odpálilo a navíc bychom se ještě klepali o to, jestli vůbec budeme v první šestce. Takto jsme jednak postoupili definitivně do šestky, protože si myslím, že dvacet čtyři bodů budu stačit a jednak jsme se udrželi v tabulce pravdy na plusových bodech. Za to jsem strašně rád, ale je to neuvěřitelné.
 
Střelecky se vrátil Jirka Motl. Jak moc chyběly jeho branky?
Jirka je vůdčí osobnost týmu a ten spoléhá, že ty branky přijdou. Dnes jsme naopak střelecky vypadli v prvním poločase, kdy jsme měli třicet střel na deset gólů, to je šílený, a proto ten stav byl takový jaký byl.
 
Blýsknul se ale třeba Sýkora...
Jeho výkonnost je v poslední době stoupající a určitě je to kvalitní hráč, který má dobré rozhodování. Jsem s ním spokojený. Zkoušíme ho jako náhradu za Romana Jelínka, který vypadl do konce sezóny.
 
Fotogalerie z utkání
Trenér Srba udílí pokyny. Radost po zápase s dcerou.

tagy: házená, Lovosice, extraliga, Frýdek-Místek, Srba,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Lovci slaví stříbro

Lovosice fantasticky srovnaly sérii

Toman: Začali jsme běhat, kluci mě mají hodně rádi

Lovci vyklepli Frýdek“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz