rss
PatRESS News

Zpět

Srba: Ztráta bodů v domácím prostředí je velké zklamání

18. února 2013

Trenér Vojtěch Srba při time-outu.
Lovosice - Každá prohra na domácím hřišti bolí dvojnásob. Při 18. kole házenkářské Tipgames extraligy Lovosice o osm branek podlehly týmu od Jičína. Severočeši spadli na třetí příčku tabulky, když do jejího čela pomohli dostat právě Jičín. Trenér týmu HK .A.S.A. Město Lovosice Vojtěch Srba nadšený z výkonu rozhodně nebyl.
 
"Určitě je to velké zklamání, protože na zápas přišla skvělá návštěva, snad největší v sezóně.a o to víc je to bolestnější. Prohráli jsme zcela zaslouženě. Od začátku utkání jsme byli nervóznější. Chyběla nám odvaha, tah na bránu, vytvořili jsme neuvěřitelných čtrnáct technických chyb v prvním poločase. Byl vlastně zázrak, že ten poločas skončil jen o tři branky. Do druhé půle jsme nastoupili v úplně stejném rytmu, akorát že už nás soupeř trestal bez milosti. I když jsme se v jednu chvíli přiblížili tak, že bychom zápas mohli zdramatizovat, tak na naší straně jediný, kdo měl trochu herní výkon, byl Pepa Jonáš. Naše opory ho tentokrát nepodaly a neměli jsme nic, čím bychom soupeře přetlačili. Jičín předvedl velmi dobrý kompaktní výkon a i jednotliví hráči byli silní na všech postech."
 
Jičín vás vyřadil v poháru, byli jste nervóznější?
Myslím, že pohár na to žádný vliv neměl. Zkrátka to tahle někdy padne. Soupeř hrál velmi dobře a nepustil nás k ničemu. Hlavně v prvním poločase jsme mu to hodně zjednodušili zbytečnými chybami a jsem hodně zklamaný z toho, že jsme tu odvahu neměli.
 
Jak velká to může být ztráta?
Každá ztráta z domácího prostředí bolí. Na postup do první šestky je potřeba dvacet tři dvacet čtyři bodů. Já věřím, že o tomhle se tady nebavíme, že bychom snad měli kalkulovat, že bychom z ní vypadli. Samozřejmě je to nepříjemné, protože tímto se Jičín posunul od nás na čtyři body. Ono je to teď o dva, ale v podstatě to je o čtyři. My jsme zajeli mezi ostatní dozadu. Určitě každý bod má velký vliv, zvlášť ztráta v domácím prostředí, ale těch kol je ještě hodně. Máme nad čím přemýšlet, protože s domácím  prostředím, které vám dává výhodu nějakých dvacet třiceti procent, nemůžeme tak hazardovat.
 
Už se to čelo trochu oddělí?
Myslím, že to stále bude našlapané. Někdo zase urve body někomu jinému. Teď se to v závěru trochu vykrystalizuje, malinko někde odstup bude, ale tak na tři čtyři body.
 
Zaznělo, že Jičín má teď nejlepší kádr. Je to opravdu tak?
To si nemyslím. Pro mě má určitě kvalitní kádr Dukla, Plzeň, Hranice a i Jičín, ale ty rozdíly jsou minimální. Jičín má momentálně super formu a tým se veze nahoru v pravou chvíli. Vyhrál u nás a v Zubří a to jsou zlaté body.
 
Pojedou si Lovosice teď spravit chuť na Duklu?
Samozřejmě pojedeme v opačné roli, kde budeme moci něco utrhnout. Musíme ale změnit tu svou odvahu, ale ne ve smyslu laxních nahrávek, ale v těch činnostech jeden na jednoho.
 
Motivují vás v boji o medaile třeba mostečtí Černí andělé? Že by severní Čechy byly baštou házené?
Určitě mostecká děvčata sledujeme. Jsou to regionální partneři, takže jim fandíme a přejeme, aby to dotáhly, ale hlavně se budeme soustředit sami na sebe.
 
Fotogalerie ze zápasu 


tagy: házená, Lovosice, extraliga, Jičín, Tipgames, Vojtěch Srba, rozhovor,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Lovci slaví stříbro

Lovosice fantasticky srovnaly sérii

Toman: Začali jsme běhat, kluci mě mají hodně rádi

Lovci vyklepli Frýdek“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz