rss
PatRESS News

Zpět

Start Zimní výzvy pomůže Lukáškovi

20. únor 2014

Loňští účastníci Horské výzvy. Šumperk/Plzeň - Pětadvacet dvojic, tedy rovných padesát odvážlivců, odstartuje už tuto sobotu do závodu Rock Point - Zimní výzva. Nejextrémnější zimní outdoor-survivalový závod dvojic ve volném terénu konaný na území Česka navíc pomůže malému Lukáškovi, který je po dětské mozkové obrně.
            Sobotní start v Šumperku není určen jen samotným sportovcům. Při jeho příležitosti je připraven kulturní program pro rodiny s dětmi, kdy celý výtěžek ze symbolického vstupného (20,- Kč) poputuje na transparentní účet Lukáše Bílého. Pětiletý chlapec je po dětské mozkové obrně upoután na invalidní vozík. "Všechny peníze, které se nám podaří vybrat, budou určeny k financování Lukáškovy rehabilitace. Třeba tak všichni alespoň trochu pomůžeme tomu, že by se Lukášek jednou mohl postavit sám na start podobné akce, kterou pořádáme, a proto věřím, že do Šumperka přijde mnoho diváků, kteří závodníkům vytvoří parádní atmosféru na startu a současně pomohou dobré věci," zve v sobotu do Šumperka hlavní pořadatel závodu Rock Point - Zimní výzva Pavel Zitta.
            Program v Pavlínině dvoře, jenž je součástí vlastivědného muzea Šumperk, začne už v 15 hodin. Připraveny budou sportovní hry o drobné ceny pro děti, které připravuje šumperská pobočka finančního poradenství Partners. Na své si ale přijdou i dospělí, kterým zahrají kapely Sioux, Burani z New Jersey nebo The Creators. Program, který je naplánovaný do 20 hodin bude vrcholit chvíli před 19. hodinou. Ve tři čtvrtě nebe rozzáří ohňostroj a s odbitím sedmé večerní se na trať vydají účastníci závodu Rock Point - Zimní výzva 2014. "Po celou dobu je zajištěno občerstvení, o které se stará zábřežská restaurace Galeria Ristorante Napoletana v čele s šéfkuchařem Františkem Pospíšilem, který připraví jak italské speciality, tak i tradiční české grilované klobásy. Chybět nemůže pivo a pro zahřátí bude punč a svařák. Určitě se tu dá strávit příjemné odpoledne s celou rodinou," upozornil Pavel Zitta.
            Do letošního ročníku odstartuje rovných padesát odvážlivců, tedy pětadvacet dvojic z celé České republiky. Tentokrát si účastníci poprvé mohli zvolit jednu ze dvou vypsaných tras, avšak v obou případech jde o pořádnou porci kilometrů (154 km a 229 km). Závodníci jsou "po svých" a pomáhat si mohou pouze v dané dvojici. Povoleny jsou sněžnice, nesmeky, mačky, lyže nebo trekové či běžkařské hole. "Bude to těžké, takže poslední dny před startem už neděláme nic a spíš odpočíváme. Trénink byla ale poctivý. Přes týden jsme se každá připravovala individuálně a o víkendech společně. Chodily jsme na skialpy nebo běžky. Daly jsme si také několik celonočních pochodů," prozradila jedna z účastnic Rock Point - Zimní výzvy Jana Kořínková z Plzně.
            Po sobotním startu v Šumperku se před účastníky budou na cestě tyčit všechny hlavní vrcholy Jeseníků a Orlických hor. Závodníci musí přejít Praděd, Králický Sněžník nebo Velkou Deštnou. Zatímco "krátká" trať odolné sportovce zavede po zhruba 154 kilometrech do Rokytnice v Orlických horách, ta dlouhá po 229 skončí v Trutnově v Krkonoších. Důležité je projít všemi průchozími body a checkpointy. "Už se s Hankou moc těšíme," netají se Jana Kořínková.
           
Doprovodný program při startu 2. ročníku závodu Rock Point – Zimní výzva 2014
Kdy a kde: 22. únor - Pavlínin dvůr (Šumperk)
Vstupné 20,- Kč putuje na rehabilitační program pro Lukáška ( http://lukasekdmo.webnode.cz/)
15:00 hod. - zahájení programu - hry pro děti od Partners
15:30 – 16:30hod. - vystoupení hudební kapely Sioux (Šumperk – Rock/alternative)
17:00 – 18:20hod. - vystoupení Burani z New Jersey (Mohelnice - Ska/reggae)
18:30 hod. - představení závodníků i trasy závodu Rock Point – Zimní výzva 2014
18:45 hod. - ohňostroj
18:50 hod. - slovo starosty města Šumperka, Mgr. Zdeňka Brože
19:00 hod. - START závodu Rock Point – Zimní výzva 2014
19:15 hod. - vystoupení The Creators (Šumperk - pop rock)
 
Teplé občerstvení po dobu celé akce zajištěno!

tagy: Rock Point, outdoor, závody, Horská výzva, Zimní výzva,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Horská výzva zná termínovku pro rok 2020

Hokejoví reprezentanti se podepíší v Porsche Plzeň

Vyhlášení elit uzavřelo na Pálavě letošní Rock Point – Horskou výzvu

Závěrečná Rock Point – Horská výzva v sobotu vzpomene i na Karla Gotta“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz