rss
PatRESS News

Zpět

Sto dvacet cyklistů odstartuje 42. ročník ZMJ

2. května 2013

Kdo letos zazáří z českých jezdců?
Terezín/Litoměřice – Přesně sto dvacet jezdců z jednadvaceti zemí odstartuje ve čtvrtek do 42. ročníku Závodu míru juniorů. Cyklisté tradiční májové etapy otevřou na Mírovém náměstí v Litoměřicích. Loňský vítěz – dánský reprezentant Niklas Eg ale obhajovat žlutý trikot nakonec nebude. Přestože jeho jméno na předběžném seznamu figurovalo, dánská reprezentace přijela v pozměněné šestičlenné sestavě. Kdo se nakonec bude radovat z celkového vítězství, bude známo až po závěrečné nedělní etapě v Terezíně. Celkem na jezdce čeká přes tři sta padesát kilometrů.
            Úvodní etapa, která je svými sty kilometry nejdelší zkouškou, odstartuje v Litoměřicích ve 14:30 hodin. Už kolem sedmnácté hodiny bude na témže místě znám první vítěz letošního ročníku. Cyklisté ale budou muset zvládnout členitou trať přes Býčkovice, Lovečkovice, Mukařov, Úštěk, Skalku, Rašovice, Liběšice, Drahouz, Lovečkovice, Horní Týnec, Ploskovice, Třebušín, Staňkovice, Pohořany a Litoměřice. V průběhu na ně čekají dvě vrchařské (Lovečkovice, Mukařov) a dvě rychlostní prémie (Úštěk, Vědlice).
            Českého fanouška budou nejvíce zajímat cyklisté s trikolórou. Domácí reprezentace poveze startovní čísla od jedné do šesti, kdy s jedničkou odstartuje Adam Ťoupalík – bronzový junior z letošního cyklokrosového mistrovství světa v Louisville, s dvojkou Pavel Camrda, syn bývalého cyklokrosaře Pavla a synovec Karla Camrdy – amatérského mistra světa v cyklokrosu (1988) a profesionálního vicemistra světa (1992). Trojku poveze Michal Schlegel, čtyřku Adam Sekanina, pětku Luděk Lichnovský a šestku Matouš Hynek. „Konkurence je veliká. Na startu je třeba loni čtvrtý Dán Mads Pedersen, ale silní tradičně budou Belgičené, Rusové či Francouzi. Těžko tipovat vítěze. Když někdo z našich bude do desítky, budu spokojený,“ sdělil ředitel Závodu míru juniorů Svatopluk Henke. 
 
Startovní listina


tagy: cyklistika, Závod míru, Henke, Terezín
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

MTB Tour ovládl Michal Bubílek

MTB Tour patří elitě i dětem

MTB Tour je letos výzvou

MTB Tour letos přifoukla královskou trasu“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz