rss
PatRESS News

Zpět

Střelec Landa zamíří z vlaku rovnou do práce

20. prosince 2012

Jan Landa
Karviná - Pro lovosického házenkáře Jana Landu bylo utkání v Karviné mimořádné hned dvakrát. Nejen, že se svým týmem na palubovce soupeře poprvé zdolal, ale svými devíti brankami překonal své střelecké maximum. Radost mu kazilo jen noční cestování a ranní nástup do normální práce.
 
Honzo, asi jste si tímhle utkáním hodně spravili chuť, že?
Jsme spokojení, především poté, co jsme ztratili bod doma se Zubřím. Sportovně ale musíme přiznat, že Karviná není v té síle jako v minulých sezónách, takže tentokrát byly dva body skoro povinnost.
 
Jednu chvíli jste vedli o osm branek, ale záhy soupeř stáhl vaše vedení na dvě. Co se stalo?
Přestali jsme hrát tu hru, kterou jsme hráli před tím. Když jsme si po třech inkasovaných brankách přestali věřit a současně jsme sami párkrát nedali, Karviná se hrozně zvedla a začala nám dávat jednoduché góly. Zatímco její sebevědomí rostlo, nás to ještě víc sráželo. Naštěstí jsme to nějakým způsobem došmudlali do vítězného konce.
 
Ve kterém momentu se to zase zlomilo na vaši stranu?
Myslím, že důležitý gól byl podstřel od Pavla Chroustovského v době, kdy jsme nějakých deset minut nemohli dát branku. Povedlo se to až mně a pak právě Pavlovi, což znamenalo, že už jsme zase vedli o tři a to Karvinou lámalo. Takové branky byly důležité, když oni stahují, tak každý gól z dálky strašně pomáhá a ten Pavlův nám dal zase trochu jistoty.
 
Ty ses stal nejen nejlepším střelcem, ale současně jsi překonal i sám sebe. Vánoce tedy začaly trochu dříve?
Moje maximum dosud bylo sedm branek, teď jsem jich dal devět, takže spokojený jsem maximálně. Také bych to náležitě oslavil, ale ráno musím do práce, takže nemůžu.
 
Jaké to je hrát večer na druhém konci republiky a vrátit se nad ránem domů?
Je to smutný příběh naší extraligy, že člověk musí normálně pracovat. Místo toho, abych si užil tohle bombastické vítězství, tak si jdu do vlaku lehnout a po čtyřech hodinách spánku půjdu do práce. Jsem zvědav co tam předvedu. Z téhle stránky je to na nic.
 
Bude alespoň následovat vánoční odpočinek?
Ve čtvrtek nás čeká vánoční besídka, kde rozebereme celou sezónu a potom nás čeká nějakých deset dnů volna. Tuším, že nástup máme 2. ledna. Myslím, že si nějaké volno zasloužíme, protože teď jak jsme hráli evropské poháry, tak ho moc nebylo. Osobně ho využiju na to, abych byl co nejvíce se svojí rodinou, kterou jsem skoro neviděl.
 
Fotogalerie
Jan Landa Jan Landa

tagy: házená, Lovosice, extraliga, Karviná, Jan Landa,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Lovci slaví stříbro

Lovosice fantasticky srovnaly sérii

Toman: Začali jsme běhat, kluci mě mají hodně rádi

Lovci vyklepli Frýdek“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz