rss
PatRESS News

Zpět

Stresy končí, testy ve Fontjoncouse přinesly nadšení

18. listopad 2016

Testovaní kamionu ve Fontjoncouse. Židovice/Fontjoncouse – Shon a stres, ale současně velká spokojenost. Přípravy týmu MKR Technology na Dakar v posledních dnech nabraly na velkých obrátkách a koncem týdne veškeré snažení severočeských konstruktérů vyvrcholilo. Tým úspěšně zvládl naplánované testování v jihofrancouzském Fontjoncouse. Teď už je na programu jen velkolepé představení v holandském Harskampu a následně nalodění na trajekt a cesta do Jižní Ameriky.
            „Hlava mi nebere, jak jsme to všechno mohli stihnout. Díky posledním testům ve Fontjoncouse jsme vše úspěšně ukončili. Piloti jsou velmi spokojení a já samozřejmě také. Ušli jsme dlouhou cestu za strašně krátkou dobu.  Auta jsou doladěná a ty změny, co jsme ještě provedly se při testech maximálně osvědčily. V týmu je skvělá nálada,“ pronesl s úsměvem šéf projektu MKR Adventure Mario Kress.
            Na jihu Francie ve Fontjoncouse se týmu povedlo vše podle plánů. Auta po posledních úpravách ještě zrychlila. „Hlavně se nám podařilo lépe nastavit systém odpružení a tlumení nárazů. Kamiony se chovají stabilněji, což je mimořádně důležité pro průběh etap,“ chválí si Mario Kress.
            Dva kamiony z technologického centra MKR Technology v Židovicích, konkrétně Renault Sherpa a s ním trambusový model K520 týmu Riwald, vyjely do Harskampu dříve. Speciál Pascala de Baara opustil brány centra v pátečním podvečeru. V sobotu už všechny tři renaulty budou velkolepě představeny v Holandsku, odkud pochází tým Mammoet Rallysport  a také Riwald Dakar tým. Pro Dakar 2017 bude trojice dakarských speciálů ze severních Čech tvořit jeden velký spolupracující celek, který se bude snažit o co nejlepší výsledek na nejprestižnější rallye světa. Do jeho dějiště bude celý ensemble vypraven příští týden, kdy se veškerá technika nalodí ve francouzském přístavu Le Havre a následující víkend vypluje do Buenos Aires.

            

tagy: MKR 2016
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

MKR Technology pošle na Dakar kvartet kamionů s prvním hybridem na světě

Severočeši v Holandsku představili první hybridní rallye kamion na světě

Mario Kress staví v Židovicích nový dakarský speciál

Van den Brink dojel Silk Way čtvrtý“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz