rss
PatRESS News

Zpět

Štybar titulem vyrovnal Šimůnkův rekord, slavil i mladý Nipl

12. ledna 2012

Pódium s Bínou,Štybarem a Niplem
Stříbro - Velká překvapení a především mnoho radosti přineslo mistrovství České republiky v cyklokrosu. V ostře sledovaném závodě na domácí půdě ve Stříbře Zdeněk Štybar vyrovnal rekord Radomíra Šimůnka staršího, když vybojoval svůj sedmý titul. Zcela nečekaně se na slavnostní pódium dokázal prosadit teprve devatenáctiletý Vojtěch Nipl. Stříbro bral Martin Bína.
            Měl to být velký souboj Zdeňka Štybara a Radomíra Šimůnka mladšího. Oba dopředu avizovali, že jeden druhému zadarmo nic nedaruje. Na západě Čech ve Štybarově Stříbru, kde trať stavěl přímo i jeho otec - hlavní pořadatel, se také sešla početná divácká kulisa, která jezdce hnala kupředu. Souboj tělo na tělo se ale nekonal. Radomíra Šimůnka potkala velká smůla, když se v rychlém nájezdu do terénu zamotal do ohraničující pytloviny, ze které se dostávala více než půl druhé minuty. "Naštěstí pán, který tam stál byl duchapřítomný, vytáhl z kapsy kudlu a začal to tam řezat, ale ztráta byla tak velká, že závod už neměl absolutně cenu. Tady člověk jede buď na vítězství nebo na pódium, a když není ani tam, tak se těžko hledá motivace," dodal smutně Šimůnek, který po ztracených nadějích závod předčasně opustil.
            Štybar ale jel nepřekonatelně."Zkusil jsem ve třetím kole za to vzít a ono to vyšlo bez problémů hned napoprvé," nechal se slyšet novopečený mistr republiky. Domácí miláček a jezdec belgické stáje Omega Pharma/Quick Step si jel s přehledem pro suverénní vítězství. Stříbrný Martin Bína se na republikové pódium vrátil po dlouhých sedmi letech a současně se stal celkovým vítězem Českého poháru Toi Toi Cup, když cílovou pásku protnul po tři čtvrtě minutě na Štybarem. Velkým překvapením byl bronz devatenáctiletého Vojty Nipla. Teplický cyklista, jezdec týmu Focus Znojmo a svěřenec trenéra Milana Chrobáka zajel životní výsledek. "Po startu, kdy jsem vytrhl pedál, jsem to čekal asi nejméně z těch lidí. Občas se mi stane, že když se mi moc nepovede start, zvlášť na důležitých závodech, tak místo toho, aby mě to psychicky sundalo, mě to naopak nakopne. Ta kopačka mě pak vystřelila až takhle dopředu. Pro mě to třetí místo má cenu vítězství," dodal velmi spokojeně mladý talent Nipl.
            Zdeněk Štybar ziskem sedmého titulu vyrovnal dosavadní rekord Radomíra Šimůnka staršího. Pro Štybara, který z cyklokrosu přesedlává definitivně na silnici a nezúčastní se ani mistrovství světa, to původně měl být titul poslední, ale po závodě tuhle domněnku sám vyvrátil, jelikož by už za rok chtěl tento rekord překonat. "On může klidně překonat desítku. Už teď můžeme říci, že je to nejlepší cyklokrosař v naší historii, ale já myslím, že se Zdenda nezastaví na sedmi titulech. Uvidíme, co přinese budoucnost," uzavřel Šimůnek junior, člen stáje Kwadro-Stannah.
 
Výsledky: 1. Zdeněk Štybar (Omega Pharma/Quick Step) 57:28, 2. Martin Bína (ČEZ Cyklo Team Tábor) +0:47, 3. Vojtěch Nipl (Focus Cycling Znojmo) +1:11, 4. Lubomír Petruš (BKCP-Power Plus +1:29, 5. Tomáš Paprstka (Remerx-Merida Team Kolín) +1:41.
 
Fotogalerie
 
Už brzy - rozhovor s Radomírem Šimůnkem, Vojtou Niplem.
Vítězný Zdeněk Štybar Bronzový Vojtěch Nipl

tagy: Zdeněk Štybar, Mistrovství České republiky, cyklokros, cyklistika, Vojtěch Nipl, Martin Bína, Radomír Šimůnek,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

MTB Tour v Litoměřicích ovládl Vít Řehák

MTB Tour dává závodníkům žolíka a divákům pestrý program

MTB Tour láká na Ježka i na historicky nejatraktivnější tratě

Lovosice znovu ožívají cyklistikou“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz