PatRESS News

Zpět

Šulcová před mistrákem potvrdila formu, vyhrála pohár v Jabkenicích

3. prosince, 2011

Jabkenice – Své první vítězství v Českém poháru v cyklokrosu vybojovala bikerka Pavlína Šulcová. Cyklistka Marida Biking týmu zvítězila v jednom z posledních závodů letošního Toi Toi Cupu, který se jel v Jabkenicích. Šulcová tak potvrdila formu před nadcházejícím mistrovství republiky v cyklokrosu, které se pro ženy koná už příští víkend v Kolíně.
            „Cítila jsem se dobře a nohy táhly, ale určitě to zas tak jednoduché nebylo, jak to vypadalo. Trať byla super, technicky těžká, samá zatáčka. Akorát bych si přála ještě nějaký kopec navíc. Byly tu krásné podmínky a hlavně jsem zvítězila, což je vždycky krásné. Doufám, že forma se do mistrovství republiky ještě zlepší, ale pořád cyklokros jezdím jen v rámci přípravy na cross-country horských kol. Kdyby se v Kolíně podařila bedna a chvilku bych potrápila Páju Havlíkovou a Martinu Mikuláškovou, byla bych spokojená,“ řekla serveru cyklokros.cz suverénka závodu Pavlína Šulcová.
            Přestože právě dvě nejsilnější cyklokrosařky letošního Toi Toi Cupu Pavla Havlíková a Martina Mikulášková na startu tentokrát chyběly, Šulcová zvítězila přesvědčivě a potvrdila, že příští týden hodlá při domácím šampionátu bojovat o nevyšší příčky. V Jabkenicích přitom měla mezinárodní konkurenci, která také zatoužila po nejvyšších metách. Zbývající dvě pódiové příčky si po tuhém boji totiž rozdělily druhá Nikola Hlubinková a třetí Polka Marta Turobos. Vedoucí příčka průběžného hodnocení Toi Toi Cupu žen i nadále patří Martině Mikuláškové.
Výsledky - ženy: 1. Pavlína Šulcová (Merida Biking) 36:13 min., 2. Nikola Hlubinková (Merida Moravec) +0:50 min, 3. Marta Turobos (LKK "Luks Skanno" Skansko) +1:17, 4. Jitka Škarnitzlová (Giant) +1:17, 5. Pavlína Maráčková (S.K. Jiří Team Ostrava) +1:21.