Zpět

Šuma: Když vyhrajeme v Karviné, bude Dukla zapomenutá

7. listopadu 2013

Trenér Vladimír Šuma při time outu v zápase proti Dukle.
Praha/Lovosice - Po nádherné výhře lovosických házenkářů v minulém víkendu nad odvěkým rivalem pražskou Duklou přišla tentokrát pohárová odveta. Zatímco Severočeši si v extraligovém klání na pražském soupeři smlsli, ve středečním čtvrtfinálovém utkání Českého poháru na Ruzyni se role obrátily. Lovosice podlehly Dukle o dvě branky 27:25. Jejich účast v poháru je u konce před branami semifinále. Jak to ale vidí trenér týmu HK .A.S.A. Město Lovosice Vladimír Šuma?

Vladi, o minulý víkend krásná výhra nad Duklou. Jak velké je teď zklamání z prohry se stejným soupeřem?
Myslím, že Dukla byla dost dlouhou dobu v útlumu a dnes předvedla daleko lepší, koncentrovanější výkon než v Lovosicích. My navíc hráli jen poločas. Prostě, co vycházelo, to jsem ve druhé půli úplně vynechali. Nestříleli jsme z křídla, ale hráli jen přes pivota. Máme teď dva dny na to, abychom to zlepšili. V neděli hrajeme v Karviné, kde vlastně hrají podobný styl, jak v obraně, tak v útoku jako Dukla. Dva dny a zlepšíme to. (Usmál se.)

Změnil se i přístup k oběma zápasům, když jeden byl extraligový a druhý "pouze" pohárový?
Ne, to vůbec. My jsme přijeli vyhrát a opravdu jsme vyhrát chtěli. První poločas tomu nasvědčoval, ale pak jsme začali být slabší v obraně, přestali jsme hrát přes křídla, všechno jsme to cpali středem hřiště a tam prostě ta cesta nebyla, protože Dukla disponuje dvoumetrovýma chlapama a ty je hrozně těžké přejít. Musíme se vrátit k té hře, která fungovala - dát osm, dvanáct gólů z křídel, roztáhnout to do rohu a o tom je.

Cennější ale byla výhra extraligová, ne?
To v každém případě. Když to řeknu opravdu hloupě, ač jsme dnes prohráli, tak pokud se nám podaří bodovat v Karviné, bude dnešek zapomenutý.

>>Fotogalerie

tagy: házená, Lovosice, extraliga, Dukla Praha, rozhovor, Vladimír Šuma, Český pohár,