rss
PatRESS News

Zpět

Šuma: Mám dobrý pocit z naší hry

14. listopadu 2012

Vladimír Šuma jakou kouč při time outu.
Lovosice - Poprvé v životě zažil pocit hlavního trenéra při důležitém zápasu a ve své roli nezklamal. Vladimír Šuma musel v zápase s Brnem zaskočit za Vojtu Srbu a převzít házenkářský extraligový tým HK .A.S.A. Město Lovosice. Úloha to nebyla jednoduchá, protože Brno si drželo letošní sedmikolovou neporazitelnost. Přestože v první půli zápasu to ještě vypadalo, že vítězná série moravského celku bude pokračovat, sen o nekončící suverenitě se rozplynul po skončení druhé půle, když světelná tabula ukázala Lovosice jako vítěze s šestibrankovým náskokem. Premiéra Vladimíra Šumy jako trenéra byla tedy jako ze snu.
 
Vláďo, jaká je spokojenost na pozici trenéra po vítězném úvodu?
Dobrý to bylo. Kluci hráli pěkně, tedy v tom druhém poločase, ten první tak slavný nebyl, ale pak se mi líbilo, jak hráli. Určitě jsem si to díky tomu víc užíval. (Usmál se.)
 
Šel jsi do zápasu nějak rozdílně, udělal jsi nějaké změny?
Už dříve jsem říkal a stojím si za tím stále, že se mi líbí Vojtův systém a jeho filozofie, takže nebylo nic změněného. V přesilové hře jsme akorát přešli na aktivní obranu a dvě osobky s tím, abychom co nejrychleji získali míč, což se vlastně podařilo a věřím, že tím jsme se dostali do náskoku a hlavně do úplně jiného obrázku ve druhé poločasu. Tam už prostě bylo vidět, že kluci chtěli a začali se prát. To bylo hodně důležité. V prvním poločase jsme nedali šest vyložených šancí. Samozřejmě jsme jich několik nedali ani ve druhý poločase, ale úplně jiný byl přístup v obraně. Byla tam aktivita. Kluci zjistili, že když pomáhá jeden druhému, že to najednou jde. To mohlo za výsledek, kdy jsme se dostali na plus sedm. Ten sedmý gól je už hranice, ze které se to špatně vrací.
 
Jaké to tedy bylo, stát se najednou hlavním koučem?
Pro mě je to pocta, já jsem si to užil. Byl jsem samozřejmě trochu nervózní, protože proti mě stál obrovský kouč - Honza Hegar, jehož já strašně uznávám. Byl to jeden z těch, který se svojí nasazenou filozofií držel Hranice strašně nad vodou, i když na to neměl hráče, tak je tím stylem hry, který přinesl právě on, dostal do herní pohody. Proto jsem byl trochu nervózní, že stojím proti takovému trenérovi. Na druhou stranu jsme věděli proč je Brno doposud první - má šest skvělých hráčů. Myslím si, že v závěru jsme my měli trošku víc sil, protože od nich těch šest hráčů furt šlapalo, ale hodina je hrozně dlouhá. Přiostřili jsme obranu, byl tam ve druhém poločase neustále kontakt a to strašně ubírá sil. Díky tomu jsem je fyzicky přehráli. Neříkám, že Brno nemá dostatek hráčů, ale těch šest výborných, kteří jsou sehraní, bych řekl, že už to nezvládlo fyzicky.
 
Ve druhé půli jste hráli opravdu výrazně lépe, čím jsi kluky v šatně nadopoval?
Ne, nadopoval. V tom prvním poločase nebylo nic špatně udělané. Nás prostě brzdily ty vyložené šance, které jsme nedali. Vždyť my nedali šest vyložených šancí ze šesti. Obrana nebyla aktivní, nedělali jsme krok do hráče. V šatně jsme si to v klidu mezi sebou probrali. Přistoupili jsme k úplně jiný obraně, zajišťovali jsme nepřesné přihrávky a dávali je rychle do protiútoku.
 
Nebáli jste se brněnské bilance?
To, že jsme byli na nějakém šestém sedmém místě, bylo dané tím neodehraným zápasem. Já myslím, že naše bilance je také dobrá. My máme prohru v Hranicích a dvakrát remízu, která nemusela být. Mně teď ale nejde o nějaký bodový stav nebo o stav v tabulce, mně jde o pocit z té hry a ten mám dobrý. Mně se líbilo, jak jsme hráli proti Skopje, jak jsme hráli proti Dukle, kde to poskvrnily až poslední vteřiny, ale to už je zapomenuté. Mně se líbilo, jak jsme hráli druhý poločas. Nejde mi ani o soupeře, já chci mít dobrý pocit ze hry a chci, aby ho měli kluci také. Ten pocitu tu teď je a to je pro nás dobře.


tagy: házená, Lovosice, Brno, extraliga, Vladimír Šuma, rozhovor,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Lovci slaví stříbro

Lovosice fantasticky srovnaly sérii

Toman: Začali jsme běhat, kluci mě mají hodně rádi

Lovci vyklepli Frýdek“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz