PatRESS News

Zpět

Šuma: Plzeň si věřila, ale pohár mohli před zápasem nechat v krabici

6. květen 2014

Trenér Vladimír Šuma při zápasu s Plzní. Lovosice – O extraligovém házenkářském titulu je rozhodnuto. Plzeň po porážce Lovosic (28:29) slavila přímo na hřišti soupeře tři kola před koncem celé soutěže. Trenér týmu HK .A.S.A. Město Lovosice Vladimír Šuma tak po prohraném zápase musel sledovat, jak se soupeř v jeho hale raduje, čímž se definitivně pohřbil sen získat tolik vytoužené zlato na sever Čech.

Vladi, jaké to je dívat se na soupeře, který u vás slaví titul?
To je přesně to jediné, co jsme před zápasem nechtěli. Plzni jsme ještě minimálně týden nejistoty chtěli nechat.

Od toho jste tak daleko ale nebyli…
Zápas se vyvíjel velice dobře, měli jsme výborný vstup do prvního poločasu, ale to se nám nepodařilo, i když jsme pak začínali přesilovou hrou, v poločase druhém. Udělali jsme dvě zbytečné chyby, dostali jsme dva rychlé góly. Vymýšleli jsme si přihrávky, chyběla nám střela z dálky a když jsme si tu akci připravili, dostali jto do křídel, tak jsme vyložené šance nedávali.

Plzeň den před zápasem naplno prohlašovala, že v Lovosicích bude slavit. Jak se vám nastupovalo?
To prohlašovali už týden, akorát mě mrzí, že sem volá někdo ze svazu, jestli si tu mohou otevřít šampaňské a jestli na hřiště pustíme novináře po utkání. S tím klidně mohli počkat. Pokud tu někdo běhá s pohárem už před zápasem po chodbě, tak je to takové nedůstojné. Pohár klidě mohl být schovaný někde v krabici. Jinak Plzeň si věřila a avizovala to dopředu, o tom jsme věděli.

Byly tedy i doma ztížené podmínky?
Nebyly, já jsem se považoval za favorita a první poločas tomu i napovídal. My jsme zahráli výbornou házenou, tým skvěle řízený Milanem Berkou. Jen tam chybělo pár takových zákroků, které měly být od brankáře. První poločas jsme měli jen pět zákroků a to jsme vedli 15:10, takže obrana fungovala, ale ve druhé půli jsme už byli hrozně roztažení. Sice jsme přistoupili ke střelcům, ale úplně jsme zapomínali na Petrvoského vzadu, který nám tentokrát dělal velké problémy.

O titulu je sice rozhodnuto, ale soutěž rozhodně ještě nekončí.
Ano, o titulu je rozhodnuto a my budeme muset z těch venkovních utkání přivézt vždy dva body, abychom v tom posledním utkání, v přímém souboji, mohli hrát o stříbro, protože já nevěřím, že si Hranice nechají ujít nějaký zápas doma. Plzni už o nic nepůjde, hostuje v Hranicích.

Co to, že o konečném pořadí se v případě Lovosic rozhoduje vždy až v posledním zápase?
Letos máme medaili tutovou, ale nikdo se nespokojí s tím, že by měla být snad bronzová. Osobně si myslím, že na tom je hezké právě to, že soutěž běží do posledního zápasu. My si tím utkáním s Plzní trochu ztížili, protože aby se v tom posledním zápase o něco hrálo, tak budeme muset venku vždy bodovat.

Jaká je tedy nálada?
Myslím, že za sebou s Plzní máme velmi dobré utkání jen se špatným koncem. Že na to kluci nezapomenou a podobný bojový výkon předvedou i příští týden a i ten další, kdy nejprve jedeme na Duklu a pak do Jičína.