PatRESS News

Zpět

Šumova levačka zajistila Lovosicím vítězství ve Frýdku

30. října, 2011

Frýdek Místek/Lovosice – Zkušená lovosická spojka Vladimír Šuma opět poukázala na své kvality. Ačkoli fanoušci lovosické házené mohli mít z nervů při zápase na palubovce ve Frýdku Místku opět pořádně okousané nehty, čtyřicátník Šuma je svoji levačkou uvedl do klidu. Severočeši si tak ze Slezska přivezli vydřené vítězství 28:33 a především velmi cenné body.
            Lovosický celek měl úvod jak ze snu. Už po prvních pěti minutách vedl 5:1, když branku domácích ostřeloval především Krahulík. O čtvrt hodiny později byl rozdíl už sedmibrankový (6:13), takže to vypadalo na poměrně suverénní utkání pro hosty. V posledních deseti minutách první půle se ale domácí rozehráli a do poločasu dokázali korigovat až na přestávkový tříbrankový rozdíl. Sil měli hráči Frýdku dost i v druhé půli a systematicky se udržovali v jedno až tříbrankovém kontaktu se soupeřem. Mezi 47. a 50. minutou pak domácí podržel gólman Pyško a Hes vyrovnal na 25:25. Poslední desetiminutovku už ale opět ovládli probudivši se hráči Lovosic, na jejichž kanonádu dokázali domácí odpovědět už jen třikrát. I přesto jednoznačné vítězství není osmadvacet inkasovaných branek pro lovosickou obranu ideální vizitka. „Bylo to vydřené utkání a můžeme si pořádně oddechnout, že jsme ho zvládli. Ta výhra je před sérií domácích utkání pro nás velmi důležitá,“ podotkl čtyřicátník Vladimír Šuma, který dle slov trenéra Srby podal ve Frýdku svůj nejlepší výkon sezóny, když šestice gólů z jeho levačky zajistila hostům potřebné vítězství.
            V nejbližším utkání přivítají Lovosice ve své hale soupeře z Brna (12.11.)

Frýdek-Místek – Lovosice 28:33 (14:17)
Nejlepší střelci Frýdku: Dyba 7/4, Hes 6, Holbein 4
Nejlepší střelci Lovosic: Motl 8/1, Krahulík 6, Šuma 6/1
Sedmimetrové hody: 6/4 – 3/2, vyloučení: 1 - 5, rozhodčí: Králíček, Letev,diváků: 315