rss
PatRESS News

Zpět

Svět opustil vítěz poslední etapy ZMJ Andreas Byskov Sarbo

4. červen 2019

Andreas Byskov Sarbo vyhrál poslední etapu 48. ZMJ. Terezín/Odder – Velmi smutná zpráva přišla ze světa dánské cyklistiky. V pátek 31. května zemřel v důsledku kolize s vozem mladý nadějný jezdec Andreas Byskov Sarbo. Talentovaný mladík se přitom nedávno blýsknul vítězstvím v poslední etapě Závodu míru juniorů.
                  „Stále ho živě vidím se zdviženýma rukama, jak projíždí cílem v Terezíně. Je to strašná zpráva, na kterou se jen těžko hledají slova. Nejen, že odešel skvělý a nadějný cyklista, ale především odešel mladý člověk, který měl před sebou celý život. Celé jeho rodině, ale i přátelům a cyklistickým kolegům přejeme s hlubokým zármutkem upřímnou soustrast,“ pronesl za celý pořadatelský tým CK Slavoj Terezín Svatopluk Henke, ředitel Závodu míru juniorů.
                  Osmnáctiletý Andreas Byskov Sarbo zemřel po čelním střetu s vozidlem. Podle dánské televize TV 2 Sport se nehoda stala v pátek ráno 31. května při 3. etapě závodu Tour de Himmelfart. Příčinu nehody šetří policie. Podle tiskového mluvčího policie Jakoba Christiansena měl řidič z neznámých důvodů překonat překážku a vjet na trasu závodu. Zbytek etapy byl po tragické události zrušen. 
                  Vinou neuvěřitelné kolize přišel cyklistický svět o mladého talentovaného jezdce. Andreas Byskov Sarbo jako člen dánské reprezentace přitom nedávno slavil v Terezíně, když v květnu vyhrál poslední etapu 48. ročníku Závodu míru juniorů. V celkovém pořadí skončil osmadvacátý se ztrátou pěti minut na vítězného Francouze Hugo Toumirea. „Kontaktovali mě zástupci Andreasovy rodiny, že by moji fotku, na které Andreas v Terezíně vítězí, chtěli vystavit na jeho pohřbu. Pro mě je to obrovský šok, ze kterého se jen těžko vzpamatovávám. Obvykle se snažím i díky fotkám sportovcům pomáhat a dělat jim radost, najednou jsem v úplně jiné situaci, kdy tentokrát mohu pouze pomoci, aby si alespoň každý Andrease pamatoval jako vítěze, kterému ale osud nebyl nakloněn,“dodal s hlubokým zármutkem Patrik Pátek, tiskový mluvčí a hlavní fotograf Závodu míru juniorů.
 

tagy: Andreas Byskov Sarbo zemřel
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Vítězný Francouz Toumire si uvědomuje sílu Závodu míru juniorů

Tiberi vyhrál suverénně královskou etapu, Toumire žluťáka udržel

Italové ovládali celý čtvrtek

Časovku nejrychleji zalétl Ital Tiberi“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz