rss
PatRESS News

Zpět

Světová premiéra filmu Jdi dál se uskutečnila v Plzni

17. června 2012

Jdi dál režiséra Martina PávaPlzeň – Plzeň zažila světovou premiéru filmu „Jdi dál“. Důvod pro uvedení ambiciózního snímku nejprve v západních Čechách je jednoduchý – v domácím prostředí ho představil mladý nadějný režisér, plzeňský rodák Martin Páv. Film o matce a jejích dcerách, rozteklých snech a o útěku do Indie přináší divákům neskutečnou ukázku na sebe navazujících, leckdy neuvěřitelných momentů vycházejících ze skutečného života, díky čemuž autoři, kteří při slavnostní premiéře nemohli chybět, v zaplněném velkém sále plzeňského multiplexu po promítání sklidili zasloužený aplaus.
            „Film vznikl v době, kdy jsem se dostal na FAMU. Pro mě to byl určitý pomyslný vrchol, na který jsem se moc těšil. Pak jsem si ale uvědomil, že to vlastně není úplně to TOP a je potřeba jít dál. Díky tomu se mi postupně začal profilovat příběh o nešťastné dívce, její mamince, kterou má strašně ráda, a o dívčině sestře, za kterou odjíždí do Indie. Vložil jsem do něj množství svých emocí, a podle prvních ohlasů po promítání jsem neskutečně nadšený z toho, že je lidé opravdu cítí a přitom jsou pro ně srozumitelné,“ zářil po představení mladý režisér Martin Páv.
První celovečerní film studenta režie na FAMU Martina Páva uvedený na velkém plátně nejen, že je obsazen převážně plzeňskými herci, ale v západočeské metropoli je také z velké části natáčen. Odsud se děj přesouvá do Indie a zase zpět. Jednu z hlavních rolí navíc ztvárňuje režisérova sestra Markéta Pávová. „V podstatě jsem ji využil. Je to moc hezká holka a typově se mi hodila k herečce Jitce Štěpánové v hlavní roli. Byla velice ochotná, i když natáčení treku po Indii bylo místy hodně šílené. Předbíhat holky v tom řídkém vzduchu a točit je unavené bylo mnohdy velmi náročné. Celkově mám ale štěstí na lidi, s nimiž spolupracuji, a to je ze záběrů také patrné, protože jde každý na maximum, což dokázala i Martina Samková v roli citově a psychicky nevyrovnané maminky,“ pochvaloval si obsazení filmu Martin Páv.
            Natáčení na místě navíc silně poznamenalo úmrtí autorova tatínka. S dějem filmu tak neplánovaně souvisí další neuvěřitelný příběh, jímž je natáčení silně ovlivněno. „V Indii jsem se seznámil s buddhistickým mnichem, který ve filmu hraje, a hodně v něm figuruje i šestitisícová hora Stok Kangri. Tatínek se na ni moc těšil, ale od začátku mu v Indii bylo špatně, takže na ni nemohl. Já byl na všechny dost nepříjemný a rozhodl jsem se, že na ni také nepůjdu. Místo toho jsem tři dny strávil s tím mnichem v jeho klášteře. Byl to ohromný zážitek a jednoho večera jsem si řekl, že jsem opravdu šťastný. Po návratu jsme náhodou potkali tatínka, který řekl, že už mu je lépe. Půl hodiny na to mi bušili na dveře od pokoje, že tatínka našli ležet na ulici. Ten mnich byl jedním z posledních, kdo s tatínkem mluvil,“ popsal těžké chvíle, které se paradoxně podepsaly na úspěchu celého snímku, režisér Martin Páv.
            Film nadějného plzeňského režiséra dokázal při své premiéře zaujmout celým svým pojetím a díky výjimečnému veřejnému promítání může otevřít dveře k dalším metám a ukázat, že se v Plzni rodí ambiciózní tvůrci. „S tím filmem jsem spjatý od prvních písmen ve scénáři až do posledního střihu, takže si ani nesnažím držet jakýkoli odstup. Čekal jsem na tuhle premiéru, abych věděl, jaké budou ohlasy a co všechno si ten film může dovolit. Ty jsou až neskutečné, takže můžeme připravovat další projekci a nabídneme ho i některé z televizí nebo síti kin. Pokud by byl opravdu tak dobrý, což ještě nevím, můžeme přemýšlet i o nějakém festivalu,“ dodal režisér Martin Páv.
 
Trailer filmu.


tagy: film, kino, Jdi dál, Martin Páv, Jitka Štěpánová, Martina Samková,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Horská výzva v Jeseníkách doslova lámala rekordy

Horská výzva 2020 dostala finální podobu

Horská výzva zná termínovku pro rok 2020

Hokejoví reprezentanti se podepíší v Porsche Plzeň“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz