rss
PatRESS News

Zpět

Tři milimetry rozhodly pro MKR sezónu

8. října, 2011

Le Mans - Doslova tři milimetry rozhodly o pódiovém postavení severočeské stáje MKR Technology v celkovém hodnocení letošního evropského šampionátu závodních tahačů. Sen o obhajobě vítězství v týmové soutěži se rozplynul v sobotním hlavním závodě poslední zastávky seriálu ME ve francouzském Le Mans. Do něj měly černo-červené renaulty odstartovat z prvních tří pozic. Následná diskvalifikace hned dvou z nich je však posunula na konec startovního roštu a tím uzavřela přístup k rozhodujícím bodům. Radost se v sobotu bronzem a vítězstvím snažil týmu udělat český rodák Adam Lacko.
            „Můžeme si za to sami. Bohužel taková je realita a tady se ani sebemenší chyba neodpouští. Po Jaramě jsme všechna auta intenzivně opravovali. Byli jsme rádi, že jsme je vůbec stihli dát do kupy. Bohužel jsme nezměřili, jak jsou unavené listové pružiny, a dva trucky seděly jen o pár milimetrů níže, než je povoleno. Bylo to na žlutou a ne rovnou na červenou kartu. Ta diskvalifikace neprospěla ani nám, ani závodu, ani partnerům. Jsme moc zklamaní, ale život musí jít dál,“ řekl viditelně velmi roztrpčený šéf týmu MKR Technology Mario Kress, který vždy bojuje až do poslední chvíle. Tentokrát si už v sobotu musel připustit, že jeho tým titul v poháru konstruktérů neobhájí. Z čela startoval jen rodák z Čeladné Adam Lacko, když jeho kolegové Markus Bösiger i Markus Oestreich museli vyjíždět z posledních pozic, čímž pro ně v průměru pouhé tři milimetry znamenaly konec nadějí na dobré bodové pozice. Hlavní závod vyhrál Vršecký před Nittelem. Lacko po těžkých soubojích o jedny z posledních bodů bral bronz. Bösiger a Oestreich se dokázali probojovat na desáté a jedenácté místo.
V odpolední hendikepové jízdě, kdy si elitní osmička zrcadlově otočila své pozice na gridu, vyjížděl Adam Lacko až ze šesté příčky, ale postupně se propracoval i před nového šampióna, Němce Jochena Hahna, který se stříbrným místem už začal slavit svůj téměř jistý titul. Třetí dojel Norbert Kiss. Bösiger bodoval šestý a Oestreich kvůli prasklé vzduchové hadici závod nedojel. „Takový konec sezóny jsme si v týmu rozhodně nepředstavovali. Ano, mám důvod slavit, ale přesto všichni cítíme jisté zklamání. Radost mám samozřejmě z toho, že jsme v sobotu slyšeli dvakrát českou hymnu a napodruhé ta krásná znělka hrála díky mně. Ten pocit je vždy výjimečný, a proto jsem rád, že jsem tím trochu zmírnil bolest ostatních v týmu,“ uzavřel sobotní den Adam Lacko.


 


Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

V cíli Dakaru jsou poprvé všechny kamiony od MKR Technology

Kvartet severočeských renaultů míří do poslední etapy

Ve zkrácené etapě Huzink těsně pod pódiem

Do 9. etapy vyjely všechny kamiony, hybrid dojel 5.“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz