rss
PatRESS News

Zpět

Tahač MKR porazil osobní „safety car“

11. května 2012

MKR TechnologyIstanbul – Osobní auto nebo velký tahač? Kdo bude při letmém startu rychlejší? Na takovou otázku se rozhodla odpovědět turecká televizní stanice NTV při příležitosti úvodního závodu seriálu Mistrovství Evropy závodních tahačů. Proti sobě postavila našlapaný Renault Megan ASRS a závodní tahač severočeská stáje MKR Technology.
            „Nepochybuji, že to vyhraje náš tahač. I když má rychlostní omezení na maximálních sto šedesát, dopředu ho požene víc než jedenáct set koní. Ta síla je při tak krátké zkoušce znát,“ mrknul sebejistě manažer stáje MKR Technology Franz Deckenbach, který má na vysílačce při závodech vždy pilota Markuse Oestreicha.
            Právě německý jezdec stáje MKR Technology seděl za volantem, když televizní diváci v přímém přenosu při ranní show mohli netradiční souboj sledovat. Proti Oestreichovi v meganu, který je se svými dvěma sty padesáti koňskými silami používám jako okruhový „safety car“, seděl prezident turecké automobilové federace. Oba vozy na okruhu v Istanbulu, kde se právě tento víkend konají závody tahačů, společně objely celé kolo, aby v poslední zatáčce byl odmávnutý letmý start. Jezdci měli celou cílovou rovinu jen pro sebe. Slova týmového manažera se skutečně potvrdila. Za Oestreichovým truckem se jen zakouřilo a pětiapůltunové monstrum nabíralo rychle sílu a postupně si budovalo vítězný odstup. O délku vozu pak závodní tahač zkušeného pilota porazil sportovní verzi megana. „Přiznávám, že to byl ale těžký souboj,“ dodal s vítězným úsměvem Markus Oestreich z MKR Technology, který si ještě mnohem více přeje zvítězit při víkendových závodech evropského šampionátu tahačů, jež se historicky poprvé jedou právě na okruhu v tureckém Istanbulu.

MKR TechnologyMKR Technology

MKR Technology

Markus Oestreich

 tagy: MKR Technology, truckracing, tahače, Oestreich, test, Megane,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

V cíli Dakaru jsou poprvé všechny kamiony od MKR Technology

Kvartet severočeských renaultů míří do poslední etapy

Ve zkrácené etapě Huzink těsně pod pódiem

Do 9. etapy vyjely všechny kamiony, hybrid dojel 5.“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz