rss
PatRESS News

Zpět

Tahač MKR si zkusil i pilot Formule 1

18. září 2013

Sébastien Buemi s týmem MKR Technology.
Židovice/Hungaroring - Severočeská truckracingová stáj MKR Technology byla již tradičním hostem maďarské zastávky WSR - World Series by Renault na okruhu Hungaroring. Závodní tahač si tak letos vyzkoušel i testovací pilot Formule 1 Sébastien Buemi.
            "Jde o velkou show, kterou si jako hosté sami velmi užíváme. Tentokrát to totiž nejsme my, kdo závodí, ale ti, kteří zpestřují doprovodný program, stejně jako závodní stáj formule Red Bull. Jde o velkou, divácky sledovanou akci a jsem rád, že i letos jsme mohli být u toho," vysvětlil manažer týmu MKR Technology Karel Neffe.
            Série WSR je velmi populární program sestavený ze závodů evropského šampionátu Formule Renault 3,5 a 2,0, Megane Trophy a Europcup Clio. Zastávka na maďarském Hungaroringu byla osmou z jedenácti. Severočeské trucky se na závodním okruhu střídaly v rámci doprovodného programu v exhibicích s týmem Formule 1 Red Bull. Svezení si v kokpitu závodního tahače nenechal ujít ani švýcarský pilot Sébastian Buemi, někdejší závodník stáje Scuderia Toro Rosso a dnes testovací jezdec Red Bullu. "Akce na Hungaroringu krásně zapadla do našeho závodního kalendáře, ve kterém jsme mezi zastávkou v Mostě a následujícím Zolderem měli pauzu. Jde o poměrně blízký okruh, takže jsme si takové pozvání nemohli nechat ujít a navíc to bylo příjemné odreagování," dodal Neffe, když připomněl, že tahače stáje MKR Technology se už v následujícím víkendu představí v rámci osmého dílu svého evropského šampionátu v belgickém Zolderu.


tagy: MKR Technology, truckracing, tahače, Lacko, Hungaroring, Buemi, Formule 1,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Gerd Huzink skončil na 40. Dakaru sedmý

Předposlední den Dakaru je Huzink osmý

MKR Technology je po nejdelší etapě devátý

Van Kasteren start nestihl, Huzink bodoval pátý“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz