rss
PatRESS News

Zpět

Tahače čeká bitva ve Smolensku

26. července 2012

Loni Adam Lacko ve Smolensku slavil vítězství
Židovice/Smolensk – Jedna z nejzajímavějších zastávek letošního evropského šampionátu závodních tahačů přichází na programovou scénu už tento víkend. Týmy a piloti svedou bitvu o drahocenné body v ruském Smolensku.
            Víkendový díl je v pořadí už sedmým z jedenácti. Ve Smolensku tahače burácí od roku 2010. Do seriálu ruské zápolení naskočilo tedy ve stejné době, kdy do ní vstoupila i severočeská stáj MKR Technology. Z historického hlediska navíc piloti tohoto týmu slaví na Smolenskringu vždy velké úspěchy. Loni se tu prvního vítězství v barvách MKR dočkal Adam Lacko. Vždy tu také slavil Markus Oestreich i Markus Bösiger. Smolensk je ale tak trochu i srdeční záležitostí. „Na první závody ve Smolensku asi nikdo z nás nikdy nezapomene. Strastiplná cesta do dějiště byla tehdy nekonečná. Na místě navíc ještě asfaltovali paddock, takže jsme si chvíli počkali, než nás vpustili do areálu. Po sobotních závodech mechanici ani nešli spát, aby opravili zdemolované tahače na neděli. I tak jsme byli na stupních. Lidé tam truckracingem žili. Loni už okruh zase poskočil výš a i my byli lépe připraveni na cestu. Vždy tam byla výjimečná atmosféra, která se nedá s jinými závody srovnat, a proto se tam člověk těší,“ líčila Klára Kress, jednatelka týmu MKR Technology, který se na cestu do Ruska vydal už v neděli.
            Celý tým bude na autodromu kompletní ve čtvrtek a první volné tréninky na okruhu měřícím 3357 metrů začnou v pátečním odpoledni. „Trať je tu hodně úzká, ale mně vyhovuje. I když vůbec nevím, jak se mi to loni povedlo, tak mám stále v živé paměti, jak jsem se ze sedmé příčky dostal v první zatáčce na vedoucí pozici a následně vyhrál. Pokud by se v podobném duchu vyvíjel i tento víkend, budu moc spokojený,“ mrknul Adam Lacko.


tagy: MKR Technology, truckracing, tahače, Lacko, Smolensk, Kress,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

V cíli Dakaru jsou poprvé všechny kamiony od MKR Technology

Kvartet severočeských renaultů míří do poslední etapy

Ve zkrácené etapě Huzink těsně pod pódiem

Do 9. etapy vyjely všechny kamiony, hybrid dojel 5.“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz