PatRESS News

Zpět

Terezínský Kašpar získal republikový bronz v časovce

4. srpen 2016

Jan Kašpar získal bronz při časovce na MČR. Sedlčany/Terezín – Další velká cyklistická naděje vyrůstá v Terezíně. Jezdec týmu CK Slavoj Terezín Jan Kašpar při víkendovém mistrovství České republiky kadetů vybojoval bronz v časovce jednotlivců a k tomu mu jen těsně uniklo pódium při těžkém silničním závodě. Kašpar tak navazuje na historické úspěchy terezínských cyklistů a má skvěle našlápnuto na účast při Závodě míru juniorů v dalším roce.
 Mladé cyklisty při uplynulém republikovém šampionátu čekal nejprve souboj s chronometrem v Sedlčanech. Jedenáctikilometrovou časovku na trati Sedlčany – Vysoký Chlumec – Sedlčany zvládl nejlépe Karel Vacek, který ji zajel v čase 14:35 min. Druhý Jakub Roháček zaostal o necelé dvě vteřiny a další půl vteřinu ztratil právě terezínský jezdec Jan Kašpar. „Časovka byla strašně vyrovnaná. Vždyť nejlepší trojice byla ve třech vteřinách. Stačilo málo a klidně jsme mohli mít zlato. Honza zajel skvěle,“ chválil svého svěřence prezident CK Slavoj Terezín Václav Bureš.
 V Sedlčanech se spolu s bronzovým Kašparem v kadetech představil i týmový parťák Martin Čech, který cílem časovky projel se ztrátou dvou a čtvrt minuty na osmačtyřicáté pozici z dvaasedmdesáti startujících. Terezínský cykloklub měl při národním mládežnickém šampionátu i své zástupce mezi staršími žáky, kde Václav Papík dojel v časovce šestnáctý a Martin Čepek dvaadvacátý.
 Mistrovské medaile se rozdávaly i na silnici v závodě s hromadným startem. Tentokrát v Kamýku nad Vltavou na kadety čekala těžká kopcovitá trať, která na pětasedmdesáti kilometrech mladý peloton pořádně prověřila. Zrna se dělila od plev už velmi brzy. Terezínský Jan Kašpar ale byl na čele vedoucí šestičlenné skupiny, která spolu přijela pod cílový kopec. „Cíl byl na tříkilometrovém kopci. Musím uznat, že to byl těžký závod, hodně lidí odpadávalo, ale Honza potvrdil, že k aktuální špičce patří. Měl trochu smůlu, ale rozhodně ukázal, že na to má, i když to tentokrát bylo bez medaile,“ podotkl prezident Bureš s tím, že v samotném závěru Kašpara trochu pozlobila technika, takže mu nepatrně odskočila trojice Kopecký, Vávra, Schierl. Ta si už mezi sebou rozdělil slavnostní pódium, když cílem projela ve zmíněném pořadí. Terezínský borec si s osmivteřinovou ztrátou dospurtoval pro „bramborovou“ pozici. Parťák Martin Čech po pádu závod nedokončil.
 V Kamýku nad Vltavou ale závodili i starší žáci. Mezi nimi si terezínský Václav Papík vyjel dvaadvacátou pozici, Martin Čepek tentokrát nedokončil.
 Tím, že je Jan Kašpar letos posledním rokem v kategorii kadetů, může se svými výsledky pomýšlet i na účast při prestižním Závodě míru juniorů v příštím roce. Májové etapy zařazené do světového poháru naposledy z domácích borců jel Matěj Zahálka, který dokonce na litoměřickém náměstí slavil v roce 2011 třetí příčku v úvodní etapě. Teď se Terezínu opět blýská želízko v ohni.
Výsledky – kadeti - časovka (11 km): 1. Karel Vacek (Maloja Pushbikers) 14:35, 2. Jakub Roháček (Mapei Kaňkovský) +1,91, 3. Jan Kašpar (CK Slavoj Terezín) +2,61, 4. Tomáš Kopecký (LRTV Swift) +9,56, 5. David Klimek (Mapei Kaňkovský) +10,38, 48. Martin Čech (CK Slavoj Terezín) +2:13,22.
Silnice (75 km):
1. Tomáš Kopecký (LRTV Swift) 2:09:44, 2. Erik Vávra (ACK Stará Ves nad Ondřejnicí), 3. Jakub Schierl (Expres CZ – Merida Team Kolín) – všichni stejný čas, 4. Jan Kašpar (CK Slavoj Terezín), 5. Jakub Bouček (CK Příbram – Fany Gastro) – oba +0:08, DNF Martin Čech (CK Slavoj Terezín).

Kůň Bronzovník. Na silnici se Kašpar stále držel na čele.

tagy: CK Slavoj Terezín 2016