rss
PatRESS News

Zpět

Toman: Začali jsme běhat, kluci mě mají hodně rádi

17. listopad 2014

Lavička Lovců je silnější, přibyl asistent Václav Toman (druhý zprava). Lovosice - Zdá se, že lovosičtí házenkáři znovu ožívají a začínají opět parádně porážet své soupeře. Po smolných utkáních už fanoušci Lovců mají znovu důvod k radosti. Od té doby, co do týmu k trenérovi Vladimíru Šumovi přišel asistent Václav Toman, severočeská sestava neprohrála. Nejprve senzačně porazila Plzeň, pak Frýdek-Místek, nyní o víkendu Přerov.
 
Václave, to vypadá, jakoby s tebou přišel restart lovosických házenkářů. Je to možné?
Vlastně to tak asi bylo i zamyšlené, ale tím vůbec nechci tvrdit, že by ten úspěch byl na mě. Kluci prostě začali bojovat a podle mě do toho dávají mnohem více, než třeba v zápase proti Litovli a Hranicím.
 
Co se tedy stalo v kabině?
Nestalo se více méně nic. Určití lidé jen dostali méně šancí. Trochu jsme je v tom nechali vykoupat, aby si uvědomili, že bez nich se to dá. Najednou začali hrát. Druhá věc je, že s druhým člověkem na lavičce přišel i nějaký nový impuls.
 
Jaká je hlavně tvá úloha?
Asi bych neřekl, že mám nějakou konkrétní hlavní úlohu. Nějaký čas jsem trénoval v Německu, ale příliš zkušeností s trénováním ještě nemám. Zatím se stále učím. Má úloha je především taková, že se snažím dělat tréninkové jednotky, které tu trochu chyběly - zavést posilovnu, začali jsme víc běhat. Měl jsem pocit, že nám chybí šťáva. V prvním poločase vedeme o deset a ve druhé půli jsme měli problém, takže jsme týden nedali klukům balon do ruky. Díky tomu mě samozřejmě mají hodně v oblibě (usměje se). V tom chceme pokračovat. Uplynulé zápasy se mi líbily, odehráli jsme je super.
 
Ty nejsi pro tým úplná novinka, kdysi jsi už byl součástí lavičky, ale určitých změn od tvého předešlého působení v kádru došlo - z kluků se stali tátové. Jak velký to má vliv?
Tady v Lovosicích to děláme na takové poloprofesionální bázi, kdy každý má svoji práci. Třeba Kenny (Jan Landa) po devíti hodinách sezení za počítačem sem přijede na trénink - klobouk dolů před všema klukama za to, co dělají a jak to zvládají. Nejsem novinka, ale kluci se trochu obměnili, je tu více mladších hráčů, dobrých, kvalitních, kteří si to ještě potřebují srovnat v hlavě, aby byli tam, kde bychom si představovali je mít.
 
Co dál? Bude se něco měnit s tím, že jste na tým teď dva?
Vůbec nejde o to, že by se něco mělo měnit. K výsledkům, které tu byly, to prostě chtělo jen nějaký nový impuls. Proto jsem byla asi povolaný. Druhým důvodem je skutečnost, že Vláďa Šuma teď bude více na radnici a byla tu obava, aby zvládal všechny tréninky. Doplnění o druhého člověka bylo i z čistě pragmatických důvodů, abych tu odtrénoval nějaké jednotky, když Vláďa nebude moci.
 
Vždyť po volbách je půlka týmu v zastupitelstvu. Je výhoda mít za trenéra radního?
(Smích) Myslím, že pro Šumáka (Vladimír Šuma) je to velká výzva. Já doufám, že se toho zhostí stejně, jako hrál házenou. Díky sportu jsme se naučili sebekázeň, disciplínu, zodpovědnost a právě tohle mu bude v jeho nové funkci ku prospěchu. Věřím, že v týmu se budeme dobře doplňovat.
 
V jaké stavu je nyní mančaft? Co všechno jste ztratili?
Aktuální stav je takový, že se chceme dostat do co nejlepší výchozí pozice pro play off. Ideální by to bylo být mezi prvními čtyřmi, aby se začínalo i končilo doma. To je náš cíl a budeme celý trénink podřizovat tomu, abychom se tam dostali. Já myslím, že stále máme velké problémy v přechodu do rychlých útoků. Chybí nám lehké góly, hrozně se na branku nadřeme a pak dostaneme lehký gól od soupeře, což ten mančaft sráží do kolen. Určitě budeme dál pracovat na kondici a zároveň si dávám cíl - zlepšit přechod do rychlého útoku.

tagy: házená, Lovosice, extraliga, rozhovor, Václav Toman,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Lovci slaví stříbro

Lovosice fantasticky srovnaly sérii

Lovci vyklepli Frýdek

Lovci v přímém přenosu krásně porazili Karvinou“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz