rss
PatRESS News

Zpět

Tragédie! Kamion van den Brinka na Dakaru shořel

4. leden 2016

Kamion Martina van den Brinka shořel ve 2. etapě Rally Dakar. Dakar - Z Jižní Ameriky dorazila velmi špatná zpráva. Drama na Rally Dakar se totiž vystupňovalo do hotového extrému. Kamion pilota Martina van den Brinka na trati 2. etapy totálně shořel. Nejtěžší rally světa tak pro holandskou posádku Mammoet Rallysport jedoucí s kamionem z dílny týmu MKR Technology předčasně skončila. Podrobnosti tragédie se zjišťují, ale posádka naštěstí vyvázla bez úhony.
            Na 38. ročník Rally Dakar týmy MKR Technology a Mammoet Rallysport určitě nikdy nezapomenou. Samotný závod pořádně ještě nezačal, ale pro posádku s číslem 509 už skončil. Letošní Dakar jako by byl prokletý. Po zrušeném prologu kvůli nehodě auta, které vletělo do diváků, po anulované první etapě kvůli přívalovým dešťům přišla druhá etapa, kterou dakarské drama vyvrcholilo. Na posádky čekala trasa z Villa Carlos Paz do Termaes de Rio Hondo dlouhá přes osm set kilometrů. Pět set deset měla mít rychlostní zkouška, ale pořadatelé ji z bezpečnostních důvodů ještě zkrátili. Natěšené posádky konečně odstartovaly, ale fanoušci holandského pilota, který vyjížděl jako desátý, dlouho čekali na jakékoli informace z trati. Van den Brink se totiž v on-line zpravodajství nezobrazoval, i když měl třetím z devíti měřených úseků projet na solidní osmé příčce. Náhle ale přišla velmi špatná zpráva. Z dosud nezjištěných příčin jeho kamion vzplál. "Zatím víme jen to, že se naštěstí nikomu nic nestalo a kluci vyvázli bez zranění, detaily neznáme. Dakar ale skončil. Je to pro nás tragédie. Rok tvrdé práce prostě ve vteřině zmizel. Dakar je asi takový," jen těžko hledala slova manažerka stáje MKR Technology Klára Kress.
            Martin van den Brink, který s kamionem dokázal vyhrát generálku v podobě Rally OiLibya, byl lídrem holandské stáje Mammoet Rallysport. Jeho kolega Pascal de Baar v etapě dojel osmnáctý se ztrátou osmnácti a půl minuty. Vyhrál jejich krajan Hans Stacey. Bližší informace z 2. etapy Rally Dakar přineseme později.
 
Výsledky - 2. etapa: 1. Stacey (Ned) 4:18:18, 2. Verluis (Ned) +0:48, 3. De Rooy (Ned) +1:51, 4. Kolomý (CZE) +2:39, 5. Villagra (Arg) +2:44, 15. Vrátný (CZE) +16:38, 18. de Baar (Ned) +18:34, 20. Ardavichus (Kaz) +21:00, 34. Huzink (Ned) +45:50, DNF van den Brink (Ned).

tagy: Dakar2016, Rally Dakar, MKR Technology,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

V cíli Dakaru jsou poprvé všechny kamiony od MKR Technology

Kvartet severočeských renaultů míří do poslední etapy

Ve zkrácené etapě Huzink těsně pod pódiem

Do 9. etapy vyjely všechny kamiony, hybrid dojel 5.“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz