PatRESS News

Zpět

Třeboň nedala ani polovinu branek Lovosic

15. října, 2011

Třeboň -  Totální debakl utrpěli třeboňští házenkáři, kteří v pátém kole extraligy narazili doma na soupeře z Lovosic. Utkání odpovídalo zcela papírovým předpokladům, ale vítězství hostů o jednadvacet branek přece jen nikdo nečekal.
            „Je fakt, že nám z Třeboně mohli zavolat a jen si vybrat kontumační výsledek, abychom si ušetřili cestu. Na druhou stranu jsme to stejně potřebovali zažít, protože nás to zase pořádně jako tým nakoplo, ačkoli se nemůžeme tak radovat, protože Třeboň je po odchodu zkušených hráčů teď výrazně oslabená a sezónu nebude mít jednoduchou,“ uznal lovosický hráč Jakub Škvařil, který na palubovce hostí otevřel skóre zápasu.
            Domácí prvních pět minut dokázali se soupeřem držet krok, ale od sedmé minuty už byli jednoznačnými pány na hříšti hráči Lovosic. Třeboňským se nedařilo prakticky nic, zatím co Lovosice sbíraly jejich odražené či nezpracované míče a z rychlých protiútoků snadno zakončovaly. Po prvních patnácti minutách ukazovala světelná tabule stav 11:4. Střelecky při chuti byl opět Motl, kterého úspěšně doplňovali Krahulík s Kolomazníkem. Do druhého poločasu vykračovali domácí už s desetibrankovou ztrátou, ale Lovosickým takovýto pohodlný náskok stále nestačil. Ve 35. minutě to bylo už o třináct (10:23) a úsek mezi 37. a 46. minutou prohráli domácí dokonce 7:1. Pět minut před koncem už byl rozdíl mezi soupeři propastných osmnáct branek a utkání se pouze dohrávalo. Několik pěkných zákroků předvedl ještě domácí brankář Karták, ani jeho snaha však nezabránila Lovosicím, aby v Třeboni vyhrály jednadvacetibrankovým rozdílem. (ČSH/pp)

Třeboň – Lovosice 15:36 (9:19)
Nejlepší střelci Třeboně: Kubík 5/2, Loskot 3, Baierling 3/1
Nejlepší střelci Lovosic: Krahulík 8, Motl 5, Škvaříl 5, Kolomazník 5
Sedmimetrové hody: 4/3 – 0/0, vyloučení: 2 - 1, rozhodčí: Halada, Pavlát, diváků: 150