Zpět

Tři vteřiny chyběly Lovosicím k výhře s Duklou

28. října 2012

Milan Berka - ilustrační foto
Lovosice – Tradičně velmi dramatické utkání házenkářské extraligy proběhlo na severu Čech, kde na sebe narazily domácí Lovosice s odvěkým rivalem z pražské Dukly. V televizním duelu se po vyrovnané a napínavé hře z vítězství neradoval ani jeden z celků, když po nervydrásajícím závěru pouhé tři vteřiny před závěrečným hvizdem o výhru domácí obral Kotrč a soupeři si body rozdělili.
            Lovosice, pokračující na vlně úspěchu z evropského poháru, se na pražského hosta vrhly hned od začátku, když soupeře v úvodních minutách nenechaly ani vystřelit. Vedení 5:1 ale Dukla dokázala následně vymazat. Domácí měli dlouho navrch, nicméně hosté se vždy přiblížili a poločasový výsledek 11:12 byl nakloněn právě na jejich stranu. Na začátku druhé půle Dukla dokázala odskočit až o tři branky. Skvělé výkony brankářů a několik rychlých útoků domácích stav hry opět srovnaly. Následovala proměna a přetahování se o jedinou branku, kdy chvíli vedly Lovosice hned na to Dukla. Sedm minut před koncem Piskač navýšil na 19:21, ale Roman Jelínek svým prvním gólem zápasu ihned snížil a Motl šestým gólem znovu vyrovnal. Jan Landa dvě a půl minuty před závěrečným hvizdem poslal svůj tým znovu do vedení. Lovosice při následných útocích pražského týmu fantasticky podržel brankář Jan Šálek, který ve své svatyni doslova čaroval. Ani to k výhře nepomohlo. Kotrč se po Berkově chybě utrhl a tři vteřiny před koncem vyrovnal. Utkání skončilo nerozhodně 22:22.

HK .A.S.A. Město Lovosice vs. Dukla Praha 22:22 (11:12)

tagy: házená, Lovosice, extraliga, Dukla Praha, Kotrč, Berka,