rss
PatRESS News

Zpět

Trojice kamionů chystá odjezd na Dakar

11. listopad 2016

Kamion z dílny MKR Technology ve fabrice RT v Lyonu. Židovice – Opravdu napilno teď mají v severočeském technologickém centru týmu MKR Technology. Tam nyní vrcholí přípravy na cestu na Dakar. Dva vozy již dílnu opustily a poslední je těsně před odjezdem. V posledním listopadovém víkendu se totiž všechny tři závodní kamiony nalodí na trajekt a vyplují do Buenos Aires k dalšímu ročníku nejprestižnější rallye světa. Ta odstartuje začátkem ledna. Dny před vyplutím budou ještě hodně krušné.
                  „Bylo velmi náročné znovu postavit shořelého Sherpu, ale to se díkybohu povedlo a kamion již v plné kondici v úterý opustil dílnu. Týden před tím jsme vypravili kamion pro tým Riwald. Na třetím speciálu pro pilota Pascala de Baara ještě pracujeme a doděláváme poslední úpravy tak, abychom příští týden mohli uskutečnit ještě pár ostrých testů. Jako tým teď jedeme na sto padesát procent,“ podotkla Klára Kress, manažerka stáje MKR Technology.
                  Týmu se v uplynulých týdnech podařil opravdu husarský kousek, když se povedlo postavit zcela nový speciál Sherpa, jenž při zářijovém eventu nečekaně vzplál a kompletně shořel. Nyní vše vypadá, jakoby se nic takového ani nestalo. Kamion Renault Sherpa spolu s modelem K520 pro holandský tým Riwald Dakar již centrum v severočeských Židovicích opustil. Oba speciály o víkendu čeká závěrečné testování v jihofrancouzském Fontjoncouse. „Na zdejší offroadové trati testuje třeba i dakarský vítěz de Rooy,“ poznamenala Klára Kress, když připomněla, že cestou na do Fontjoncouse je naplánovaná mezizastávka v Lyonu, kde fabrika Renault Trucks slaví kulaté výročí 100 let. Dakarské kamiony tak zaměstnancům zpestří připravené oslavy.
                  Zatímco dvojice závodních kamionů se bude chystat ve Francii, v Česku se dokončují připravené změny na třetím speciálu a následovat bude testování. To paradoxně přijde na řadu v den, kdy si Česko bude připomínat den boje studentů za svobodu a demokracii. Všechny tři kamiony se společně potkají už v příštím víkendu v holandském Harskampu, kde proběhne tradiční velkolepá týmová prezentace. Představeny budou jak oba kamiony a piloti týmu Mammoet Rallysport Pascal de Baar s Martinem van den Brinkem, tak i spřátelený Riwald Dakar Team s Gertem Huzinkem. „Čtyřiadvacátého jsou pak ve francouzském přístavu Le Havre připraveny technické přejímky a o dva dny později kamiony vyplují do Jižní Ameriky. Pak bude následovat pár dnů určitého klidu, abychom koncem roku mohli v plné síle vyrazit na Dakar,“ dodala Klára Kress.

                  

tagy: MKR 2016
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

V cíli Dakaru jsou poprvé všechny kamiony od MKR Technology

Kvartet severočeských renaultů míří do poslední etapy

Ve zkrácené etapě Huzink těsně pod pódiem

Do 9. etapy vyjely všechny kamiony, hybrid dojel 5.“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz