rss
PatRESS News

Zpět

Truckeři z MKR se z festivalu přesouvají do Zolderu

13. září, 2011

Židovice/Hradec Králové – V plné síle vyjíždí ve středu ráno severočeská truckracingová stáj MKR Technology do dějiště dalšího podniku Mistrovství Evropy závodních tahačů. Osmá zastávka seriálu odstartuje v nadcházejícím víkendu na okruhu v belgickém Zolderu. Tým tří černo-červených renaultů posilněný historickým výsledkem v podobě kompletně zaplněného pódia z nedávných závodů na domácím autodromu v Mostě hýří dobrou náladou.
            „Měli jsme od Mostu dost času. Navíc už tam se ukázalo, že jsme trucky byli schopni dobře připravit. Odhalili jsme také původce některých problémů u Oestreicha a Bösigera. Všichni tři naši piloti jsou navíc viditelně ve formě a technika také. Nechci nic zakřiknout, protože truckracing dokáže být hodně nevyzpytatelný, ale opravdu jsme všichni velmi pozitivně naladěni a v Belgii hodláme sbírat další důležité body,“ řekl šéf týmu MKR Technology Mario Kress.
            Že měl tým opravdu dostatek času na přípravu, svědčí i jeho víkendová návštěva na královéhradeckém Truckfestu, který tradičně patří mezi největší setkání kamionů ve střední Evropě.Vedle Čechů na něj se svými kamiony přijeli i řidiči ze Slovenska, Polska, Německa, Maďarska a Nizozemska. Při letošním 11. ročníku se na letišti v Hradci Králové sešlo na tři sta kamionů. Festival zpestřily soutěže nejen pro děti, sprint na dvě stě dvacet metrů, jízdy zručnosti, nejrůznější přehlídky nebo právě i závodní speciál týmu MKR. „Byli jsme hosty jednoho z partnerů festivalu, hradeckého GSC – Auto, u kterého si veřejnost mohla detailně prohlédnout tahač Adama Lacka, tedy aktuálně nejlepšího českého pilota,“ mrknul manažer týmu Karel Neffe.
            Na programu evropského šampionátu už jsou jen zastávky v Belgii, Španělsku a Francii. Právě v Le Mans bude definitivně jasné, kdo je letos opravdu nejlepší. Mezi jednotlivci suverénně vede Němec Jochen Hahn. Třetí Adam Lacko však na druhého Španěla Albaceteho ztrácí šestadvacet bodů. „Jochen si letos titul zaslouží, ale stále věřím, že je možnost, abychom mezi jednotlivci byli na druhém, třetím a čtvrtém místě. Pak je tu ještě týmová soutěž, kdy má MKR ztrátu třicet dva bodů na tým Cepsy s Nittelem. Ani to nemusí být nic, takže je stále reálná šance být zase šampionem v poháru konstruktérů,“ myslí vždy na nejvyšší možné mety Mario Kress.


 
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

V cíli Dakaru jsou poprvé všechny kamiony od MKR Technology

Kvartet severočeských renaultů míří do poslední etapy

Ve zkrácené etapě Huzink těsně pod pódiem

Do 9. etapy vyjely všechny kamiony, hybrid dojel 5.“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz