rss
PatRESS News

Zpět

Truckeři jedou do Zolderu

20. září 2012

Loňský start v Zolderu a tahače MKR vpředu
Židovice/Zolder - Pomalu ale jistě se ke konci chýlí letošní ročník seriálu Mistrovství Evropy závodních tahačů. Za měsíc touto dobou bude po všem. Do konce totiž zbývají poslední tři zastávky. Už tento víkend odstartují truckeři v belgickém Zolderu a bude to rozhodně "maso". Každý bod má cenu zlata, jelikož rozdíly v elitní pětce jsou pořádně těsné.
            Boj o vítězství bude pokračovat mezi Hahnem a Albacetem, které od sebe dělí jediný bod. Musel by se stát totální zázrak, aby se k této dvojici někdo přiblížil. O prvních dvou místech je tedy rozhodnuto. "Boj o třetí, čtvrté a páté místo je ale stále otevřený a může se stát cokoli. Klidně bych mohl být i šestý, pokud by snad další víkend probíhal ve stylu nedávné domácí zastávky v Mostě. To bych na obhajobu třetího místa mohl zapomenout," řekl pilot severočeské stáje MKR Technology Adam Lacko, který je aktuálně čtvrtý za svým týmovým parťákem Markusem Oestreichem. Konkurent David Vršecký je pátý a šestý s mírným odstupem je třetí z tria MKR Markus Bösiger.
            Do dějiště devátého podniku odcestovala stáj MKR Technology ve středu. Po Zolderu bude následovat týden volna a hned závěrečné dva závodní víkendy na autodromech v Jaramě a LeMans. "Mezi jednotlivými okruhy jsou samozřejmě rozdíly, ale osobně nemohu říci, že by mi některý vyhovoval více a jiný méně. Všude musíš jet rovně, doleva, doprava a odkroužit si předepsaná kola. Spíš je to o štěstí, které máš během daného víkendu," podotkl Lacko s tím, že věří, že se jeho týmu v závěrečných štacích bude už jen dařit.
            Pokud by se opravdu štěstí přiklonilo k MKR, tak jeho piloti by klidně mohli obsadit pozice od třetí do páté. V soutěži týmů je takřka rozhodnuto, že se "pohár konstruktérů" po roční pauze opět vrátí na sever Čech - k židovickým renaultům Maria Kresse.


tagy: MKR Technology, truckracing, tahače, Zolder,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Nikolajev získal dakarský zlatý hattrick

Van Kasterena zastavily technické potíže

Van Kasteren zajel životní výsledek

Zrádné duny v 7. etapě věznily posádky“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz