rss
PatRESS News

Zpět

Truckeři váleli na motokárách

4. prosince, 2011

Fulda/Židovice – Netradiční a absolutně opačný závod, než na který je úspěšný tým MKR Technology zvyklý, absolvoval tento víkend. Monstrózní závodní tahač totiž tentokrát vyměnil za minimalistickou a nekapotovanou motokáru. Přestože tentokrát vůbec nešlo o žádný titul evropského šampiona, závod ukázal, že i samotný šéf týmu Mario Kress to za volantem prostě umí a všichni členové jeho stáje jsou sami zdatnými piloty.
            „Kdybych to neviděl, tak bych neuvěřil, jak se všichni dokázali nadchnout a bojovat víc než naplno. Každý vzal závod hodně vážně a bylo hodně milé vidět kluky, kteří jsou běžně ve zcela opačné roli, tentokrát jako nažhavené závodníky,“ řekl hlavní pořadatel Velké ceny motokár v německé Fuldě a pilot severočeského týmu MKR Technology v jedné osobě Markus Oestreich.
            Právě úspěšný německý jezdec hájící barvy české stáje celé sportovní klání připravil a spolu s dalšími pozvanými hosty se ho účastnili také téměř všichni členové jeho závodní ekipy MKR. Mechanici, elektorinženýři, novináři, ale i samotné vedení týmu tentokrát obléklo závodní overaly, nasadilo helmy a usedlo do závodních motokár. Nešlo přitom o žádnou sranda akci. „Nejprve jsme motokáry pořádně vyzkoušeli při volných trénincích, pak následovaly měřené tréninky s kvalifikací, po kterých přišel hlavní devadesátiminutový závod tříčlenných družstev. Byla to absolutní pecka. Vážně to Markus připravil senzačně,“ byl nadšený z výměny rolí elektroinženýr týmu MKR Technology Bedřich Frieser.
            Během půldruhé hodiny seděl každý člen závodního tria za volantem dvakrát. Nejrychlejší tým zvládl obkroužit dvě stě kol a o vítězi se rozhodlo až v samotném závěru a to jen díky kolizi.„Náš tým byl ve vedení a už jsme si říkali, že jen neskutečná náhoda nás o něj může připravit. Pak mě ale hned dvakrát na trati vyrazil náš mechanik a onen několikavteřinový náskok byl minulostí. Asi mu srazím prémie. To se dělá takhle vyřadit šéfa?“ vtipkoval Mario Kress, kterého překonal syn jeho pilota Moritz Oestreich, čímž svému týmu zajistil těsně celkové prvenství. Tým „Šéfů“ se tak musel spokojit se stříbrem, ale bronz získala sestava právě kolem zkušeného seniora Markuse Oestreicha, když následovaly celky kolem pilotů Bösigera a Lacka. „Moritz s nimi vypekl, ale není se co divit. Jde ve šlépějích svého otce,“ mrknul s notnou dávkou hrdosti otec Markus.
            Tým MKR Technology si závodem motokár v Německu jen zpestřil zimní pauzu, během které se chystá na novou závodní sezónu Mistrovství Evropy závodních tahačů. „Byl to vážně moc příjemný útěk z reality. I když se zdá, že se nic neděje, stále jsme zavření na dílně, takže každý uvítal si takhle vyčistit hlavu. Všichni jsme se pobavili, ale i přes dobré výsledky některých z nás to nevypadá, že bychom dostali smlouvu jako piloti. Také musím přiznat, že nás to několikahodinové závodění pořádně zničilo. Ačkoli se zdá, že kroutit volantem je hračka, mohu teď začít popisovat, co všechno mě bolí, takže mě to ani nemrzí,“ usmál se mechanik týmu Rudolf Hořejší.
Fotogalerie
 

  
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

V cíli Dakaru jsou poprvé všechny kamiony od MKR Technology

Kvartet severočeských renaultů míří do poslední etapy

Ve zkrácené etapě Huzink těsně pod pódiem

Do 9. etapy vyjely všechny kamiony, hybrid dojel 5.“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz