rss
PatRESS News

Zpět

Týden zbývá do startu úvodní Rock Point – Horské výzvy

3. duben 2015

Do Jeseníků míří opět i Medaři Jeseníky – Přesně týden zbývá do startu úvodního závodu nového ročníku seriálu horských běhů a trekingu dvojic Rock Point – Horská výzva. Běžci se letos v rámci celé „tour“ poprvé potkají v Jeseníkách v Koutech nad Desnou. Díky nově zařazenému nesoutěžnímu pochodu pořadatelé očekávají přes tisíc aktivních milovníků sportu a přírody.
            „Mimo tradičních tří délek tras – Long, Half a Short jsme letos připravili i speciální Pochod s Mixitkou, díky kterému bychom rádi zvedli motivaci navštívit přírodní krásy českých hor opravdu široké veřejnosti. Podle prvních ohlasů a předběžných registrací se nám to daří a všechno zatím napovídá tomu, že v Jeseníkách nyní chystáme zatím nejmasovější výzvu,“ sdělil ředitel závodu Rock Point – Horská výzva Pavel Zitta s tím, registrace do všech závodů bude v den startu umožněna také předem neregistrovaných dvojicím, což může účast stále navýšit.
            Závodníci se tak mohou těšit na skvělou atmosféru na startu, spoustu zážitků a setkání na trati. Oproti loňsku se vylepšil také pořadatelský servis. „Každý se na trať může vydat opravdu nalehko a jít či běžet s naprosto čistou hlavou. Vše potřebné bude připraveno na občerstvovacích stanicích, takže si každý může svůj závod pořádně užít,“ upozornil Zitta.
            Tradice startů ale zůstane nezměněna. Jako první se v pátek pět minut před půlnocí na trať vydají běžci na dlouhé trase (63 km). Jejich časový limit pro dokončení je 24 hodin. Startovní čísla "Longu" se vydávají v pátek od 17 do 22:30 hod. V sobotu dopoledne pak startují zbývající kategorie - Half (35 km) vyběhne v 9 hodin s dvanáctihodinovým limitem a hodinu na to skupina Short (14 km). Nejkratší trasa má časový limit osm hodin. Výdej čísel startuje o šesté ranní a končí hodinu před startem dané kategorie. Novinkou je pak zmíněny čtrnáctikilometrový pochod s Mixitkou, který hromadně odstartuje v sobotu ve čtvrt na jedenáct. „Jde o nesoutěžní pochod pro malé i velké, tlusté i hubené, masožrouty i vegetariány, zkrátka všechny, co mají rádi hory a samozřejmě i tyčinku Mixitku. Doporučujeme trekové hole na Nordicwalking,“ podotkl Zitta.
            Jednotlivé závodní skupiny mají vytyčenou trasu s občerstvovacími stanicemi. Běžci "Longu" se zastaví v Ramzové, Červenohorském sedle a na Ovčárně u chaty horské služby. Cíl pro všechny je opět ve sportovním areálu Kouty.
Že se pořadatelé snaží neustále zvyšovat úroveň závodu, potvrzuje i komplexnost navazujících služeb. V Jeseníkách bude možnost občerstvit se, odpočinout si i před startem jak v místním bistru, pizzerii, baru Lyžárna, tak i ve vyhřívaném registračním stanu. Závodníci si také budou moci nechat za zvýhodněné ceny „zatejpovat“ svaly, či vazy a předejít tak zranění na trati, či si nechat diagnostikovat došlap při běhu a chůzi. Závod nabídne, tak jako každoročně, elektronické měření časů s on-line přenosem, kvalitní zaznačení trasy v rámci eko-projektu Green Way i bohaté občerstvení na trati, které bude zahrnovat jak teplou polévku a čaj, tak sladké i slané pečivo, ovoce, čokoládu, či energetický nápoj.
             V cíli bude na závodníky v průběhu soboty čekat teplé občerstvení a bohatý hudební program, který odstartuje přesně v poledne. Kulturní odpoledne zpestří kapely A.M.Úlet, Blues Session nebo Joan Jett & The Blackhearts tribute. „Aby se při vystoupení kapel zabavily také děti, připravili jsme pro ně třeba volně přístupnou trampolínu,“ připomněl Zitta s tím, že vyvrcholením sobotního odpoledne pak bude vyhlášení závodu, které proběhne v 16:00 hod. Vyhlašovat se na každé trati bude nově pětice kategorií – muži, ženy, mix a dogreking mužů a žen. „Ti nejlepší se mohou těšit nejen na pamětní medaile, ale především na zajímavé ceny od firem Rock Point, Inov8, Red Bull, Svět běhu, pánského časopisu Esquire, či fyzioterapeuta Mgr. Frány,“ láká k účasti ředitel závodu Pavel Zitta.

tagy: Rock Point, outdoor, závody, Horská výzva, Zitta, Jeseníky,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Rock Point – Horská výzva se rozšíří o závod na Vysočině

Pálavským závodem vyvrcholila letošní Rock Point - Horská výzva

Rock Point – Horská výzva finišuje na Pálavě

Horská výzva byla po řádění vichru opravdovou výzvou“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz