rss
PatRESS News

Zpět

Tým MKR kraluje Zolderu

22. září 2012

Tahače MKR málem získaly další tripl
Zolder – Euforie a obrovská radost zavalila severočeský truckracingový tým MKR Technology. V úvodním dnu osmé zastávky Mistrovství Evropy závodních tahačů v belgickém Zolderu si totiž všichni tři piloti zajistili slavnostní pódium. Nejprve v hlavním závodě Adam Lacko vybojoval cennou stříbrnou pozici a v následujícím hendikepu jeho stájoví kolegové dojeli na prvních dvou místech.
Stačilo málo a Zolder mohl zažít další historický moment v podobě tří pilotů jednoho týmu na stupních. Židovické černo-červené tahače jely dlouho pro tripl, ale nakonec se před třetího Lacka dostal úřadující šampion mířící za obhajobou, Němec Hahn. Den přitom pro stáj Maria Kresse nezačal nijak ideálně. V kvalifikaci měl technické potíže Švýcar Markus Bösiger, takže nemohl postoupit do super pole a do hlavního závodu vyjížděl z osmnácté příčky. Už první závodní okruh ale vrátil členům týmu MKR úsměv do tváře. Adam Lacko se ze startovní třetí pozice posunul na druhou. Technické potíže tentokrát vyřadily Španěla Albaceteho. Hahn si stylem start cíl jel pro suverénní vítězství, když za ním bojovali Severočeši. David Vršecký na Buggyře nejprve dotíral na druhého Lacka, ale ten svoji pozici uhájil. „David to vydržel tři kola, pak jsem mu začal ujíždět. Mám hroznou radost, že jsem se zase po delší době postavil na pódium. Druhé místo má pro mě velkou hodnotu. Snad se prolomila někdejší smůla, ale nechci to zakřiknout,“ radoval se Adam Lacko, který na slavnostní stupínky vyskočil spolu s prvním Hahnem a třetím Vršeckým.
Markus Oestreich v závodě bodoval pátý a senzačně se předvedl Markus Bösiger, jež se z původní osmnácté pozice probojoval na závěrečnou osmou. Jako černá ruka pak Bösiger se svým týmem MKR Technology řádil v následující hendikepové jízdě, v níž si elitní osmička na startu zrcadlově proměnila pozice. Jak Bösiger odstartoval tak také dojel. „Vlastně to byla docela nuda, ale mému staršímu srdíčku to dělalo moc dobře. Zvládl jsem to bez stresu,“ usmál se sympatický Švýcar.
Na takový průběh závodu by si šéf týmu MKR Mario Kress rozhodně nevsadil. Hned v prvním kole se všechny tři jeho tahače dostaly do vedení. Vláček táhnul Bösiger, před kolegou Oestreichem a třetím Lackem. Na trio tlačil Jochen Hahn. Ten se dokonce dostal před Lacka, ale rodák z Čeladné se po chvíli opět vrátil na bronzovou pozici. O tu ho po několika kolech Hahn opět připravil. Lacko nakonec bodoval jako čtvrtý. „Jochen nám zkazil radost z triplu, ale musíme přiznat, že auto mu momentálně jede nejlépe. Bylo těžké udržet ho za sebou,“ vysekl poklonu konkurentovi stříbrný jezdec hendikepu Markus Oestreich z MKR Technology.
 
Výsledky - 1. závod: 1. Jochen Hahn (GER) Castrol Team Hahn Racing, 2. Adam Lacko (CZE) MKR Technology, 3. David Vršecký (CZE) Buggyra, 4. Norbert Kiss (HUN) Frankie Oxxo Truck Racing, 5. Markus Oestreich (GER), 8. Markus Bösiger (SUI) MKR Technology, 13. Frankie Vojtíšek (CZE) Frankie Oxxo Truck Racing.
 
2. závod - hendikep: 1. Markus Bösiger (SUI), 2.  Markus Oestreich (GER) oba MKR Technology, 3. Jochen Hahn (GER) Castrol Team Hahn Racing, 4. Adam Lacko (CZE) MKR Technology, 6. David Vršecký (CZE) Buggyra, 9. Frankie Vojtíšek (CZE) Frankie Oxxo Truck Racing.
 
Fotogalerie
 


tagy: MKR Technology, truckracing, tahače, Lacko, Bösiger, Oestreich, Zolder,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Nikolajev získal dakarský zlatý hattrick

Van Kasterena zastavily technické potíže

Van Kasteren zajel životní výsledek

Zrádné duny v 7. etapě věznily posádky“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz