rss
PatRESS News

Zpět

Tým MKR má na Libya Rally zlatý hattrick

21. duben 2016

Matarka – Fantazie! Třetí vítězství během uplynulých tří etap Libya Rally získal kamion z dílny MKR Technology. Posádka s roudnickým palubním mechanikem totiž ovládla také předposlední šestou etapu a posunula se na průběžné druhé místo. Značně se tak přiblížila šance i na celkové vítězství. Rozhodne závěrečná etapa. 
„Snad jsme si všechnu smůlu vybrali hned na začátku, kdy jsme dost zbytečně nabrali značnou ztrátu. Věděli jsme ale, že je v našich silách ji smazat a zatím na tom usilovně pracujeme. Teď už je to buď anebo. Musí u nás už stát štěstí, protože na tom je celkový výsledek skutečně závislý. Co se týče techniky, z té jsem nadšený, všechno, co tu testujeme, má pozitivní dopad, takže parádní výsledek bude vlastně jen takové podtržení naší práce,“ je dobře naladěný šéf severočeské stáje MKR Technology Mario Kress. 
Kamion s číslem 501 postavený pro holandskou stáj Mammoet Rallysport s pilotem Martinem van den Brinkem předposlední šestou etapou doslova proletěl jako šíp a zkompletoval zlatý hattrick, když vyhrál třetí rychlostní zkoušku v řadě. „Byl to fantastický den. První část v dunách byla docela technická, ale my jí celkem prolétli. Ta druhá už byla jako ze závodu WRC. Martin si to fakt užíval, ale nevěděli jsme, o kolik jsme se skutečně přiblížili k vedoucímu jezdci,“ svěřil se palubní mechanik Daniel Kozlovský z Roudnice nad Labem. 
Na vedoucího Belgičana Igora Bouwense najela holandsko-česká posádka tři čtvrtě hodiny a posunula se na průběžnou druhou pozici. Na lídra jí chybí přesně dvacet dva a půl minuty. Závěrečná sedmá etapa z Matarky do Saidia dlouhá s měřeným úsekem dlouhým lehce přes dvě stě kilometrů tak bude hodně napínavá. 

Výsledky Truck – 6. etapa (Merzouga - Matarka, 194 km): 
1. van den Brink (Renault) 2:48:33 

2. Schoones (DAF) +21:32 
3. Bouwens (Iveco) +32:14 
4. Kretz (MAN) +48:22 
5. Verheyden (DAF) +1:04:32 

Celkově: 
1. Bouwens (Iveco) 28:09:21 
2. van den Brink (Renault) +22:30 
3. Schoones (DAF) +1:21:00 
4. Kretz (MAN) +3:12:17 
5. Verheyden (DAF) +3:22:46

tagy: MKR Technology, Libya Rally 2016
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

V cíli Dakaru jsou poprvé všechny kamiony od MKR Technology

Kvartet severočeských renaultů míří do poslední etapy

Ve zkrácené etapě Huzink těsně pod pódiem

Do 9. etapy vyjely všechny kamiony, hybrid dojel 5.“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz