rss
PatRESS News

Zpět

Tým MKR má na Libya Rally zlatý hattrick

21. duben 2016

Matarka – Fantazie! Třetí vítězství během uplynulých tří etap Libya Rally získal kamion z dílny MKR Technology. Posádka s roudnickým palubním mechanikem totiž ovládla také předposlední šestou etapu a posunula se na průběžné druhé místo. Značně se tak přiblížila šance i na celkové vítězství. Rozhodne závěrečná etapa. 
„Snad jsme si všechnu smůlu vybrali hned na začátku, kdy jsme dost zbytečně nabrali značnou ztrátu. Věděli jsme ale, že je v našich silách ji smazat a zatím na tom usilovně pracujeme. Teď už je to buď anebo. Musí u nás už stát štěstí, protože na tom je celkový výsledek skutečně závislý. Co se týče techniky, z té jsem nadšený, všechno, co tu testujeme, má pozitivní dopad, takže parádní výsledek bude vlastně jen takové podtržení naší práce,“ je dobře naladěný šéf severočeské stáje MKR Technology Mario Kress. 
Kamion s číslem 501 postavený pro holandskou stáj Mammoet Rallysport s pilotem Martinem van den Brinkem předposlední šestou etapou doslova proletěl jako šíp a zkompletoval zlatý hattrick, když vyhrál třetí rychlostní zkoušku v řadě. „Byl to fantastický den. První část v dunách byla docela technická, ale my jí celkem prolétli. Ta druhá už byla jako ze závodu WRC. Martin si to fakt užíval, ale nevěděli jsme, o kolik jsme se skutečně přiblížili k vedoucímu jezdci,“ svěřil se palubní mechanik Daniel Kozlovský z Roudnice nad Labem. 
Na vedoucího Belgičana Igora Bouwense najela holandsko-česká posádka tři čtvrtě hodiny a posunula se na průběžnou druhou pozici. Na lídra jí chybí přesně dvacet dva a půl minuty. Závěrečná sedmá etapa z Matarky do Saidia dlouhá s měřeným úsekem dlouhým lehce přes dvě stě kilometrů tak bude hodně napínavá. 

Výsledky Truck – 6. etapa (Merzouga - Matarka, 194 km): 
1. van den Brink (Renault) 2:48:33 

2. Schoones (DAF) +21:32 
3. Bouwens (Iveco) +32:14 
4. Kretz (MAN) +48:22 
5. Verheyden (DAF) +1:04:32 

Celkově: 
1. Bouwens (Iveco) 28:09:21 
2. van den Brink (Renault) +22:30 
3. Schoones (DAF) +1:21:00 
4. Kretz (MAN) +3:12:17 
5. Verheyden (DAF) +3:22:46

tagy: MKR Technology, Libya Rally 2016
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Maroko skončilo vítězstvím i slzami

Po bronzu je van den Brink už druhý

Van den Brink je už celkově třetí

Kamion MKR ovládl v Maroku 5. etapu.“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz