rss
PatRESS News

Zpět

Tým MKR s formulí 1 testoval ve Španělsku

25. února 2012

MKR Technology
Albacete/Židovice - Je vidět, že kdo chce být na závodním okruhu úspěšný, ví, kdy a kam se má vydat své stroje testovat. Do Španělska totiž v uplynulém týdnu zamířily zkoušet nejen stáje formule 1, ale také nejlepší český truckracingový tým MKR Technology. Zatímco „efjedničky“ jezdily na okruhu v Barceloně, severočeská ekipa konstruktéra Maria Kresse letos poprvé ostře zkoušela svůj tahač na okruhu v Albacete.
            „Měli jsme naprosto senzační podmínky. Přes den bylo krásně slunečno a teploty se pohybovaly kolem pětadvacítky. Na okruhu jsme naplno mohli vyzkoušet technické novinky a následně je analyzovat. Najezdili jsme hodně kilometrů a já jsem s vývojem hodně spokojený,“ neskrýval nadšení nejúspěšnější český pilot uplynulé sezóny Adam Lacko.
            Ve španělském Albacete se přitom sešli všichni Kressovi jezdci – Čech Lacko, Němec Oestreich a Švýcar Bösiger. Letos poprvé si všichni mohli osahat změny, na kterých tým mechaniků celou zimu usilovně pracoval. Piloti neskrývali nadšení. „Truck je náramně zajímavý. Mariovy nápady jsou vždy hodně překvapující a i tentokrát jsem některými byl opravdu velmi ohromený. Oproti loňsku musíme zrychlit a výsledky ukazují, že jdeme po správné cestě. Kluci během zimy odvedli výbornou práci a viditelně tvrdě makali. Je to skvělý tým a já se už teď těším na začátek sezóny,“ byl pozitivně po testech naladěn německý pilot MKR Technology Markus Oestreich.
            Nejen, že si piloti mohli letos poprvé vyzkoušet závodní tahač pro sezónu 2012, ale vůbec poprvé byla celá závodní sestava po několika měsících opět kompletní. „Samozřejmě, že jsme si našli také čas se trochu slunit nebo si pořádně poklábosit a povyprávět pár historek. Vždyť jsme se už nějaký ten pátek neviděli. Myslím, že jsme po týdnu v Albacete všichni pořádně natěšení a hlavně jako celý tým ve výborné náladě,“ dodal Adam Lacko.
            Evropský šampionát závodních tahačů tentokrát odstartuje vůbec poprvé na okruhu v tureckém Istanbulu. Už při druhém květnovém víkendu se ukáže, kdo jak své trucky opravdu nejlépe vyladil. 

MKR TechnologyMKR Technologytagy: MKR Technology, Lacko, Oestreich, truckracing, testování
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Maroko skončilo vítězstvím i slzami

Po bronzu je van den Brink už druhý

Van den Brink je už celkově třetí

Kamion MKR ovládl v Maroku 5. etapu.“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz