rss
PatRESS News

Zpět

Tým MKR v Nogaru zrychlil a z medailí se radoval zase i Lacko

26. června 2012

MKR v Nogaru měl čas i na legrácky
Nogaro – Velmi pozitivní nálada vletěla do truckracingového týmu MKR Technology v průběhu čtvrté zastávky evropského šampionátu závodních tahačů ve francouzském Nogaru. Přestože tým ještě nezískal letos vytoužené zlato, tak v žádném ze čtyř závodů nechyběli piloti severočeské stáje na stupních vítězů. Slavnostní pódium si po delší době užil také český pilot Adam Lacko, ale pozitivní jsou především výsledky, které potvrzují, že se tým přibližuje dosavadním suverénům Hahnovi s Albacetem, kteří naopak vzájemně tvrdě bojují o čelo průběžné tabulky.
                „Odstup tu stále sice je, ale už ne tak markantní, jako na začátku sezóny. V neděli se mi dokonce podařilo vyhrát kvalifikaci, takže je vidět, že s Mariem jsme na dobré cestě. Nesmíme zoufat, že nám čelo teď nepatří. Také loni jsem měl druhou půlku sezóny výrazně lepší, takže je teď v týmu opravdu výborná atmosféra,“ usmál se pilot týmu MKR Technology Markus Bösiger.
                Čtvrtý díl šampionátu začal „vlakovým expresem“, na který byl tým loni takřka zvyklý – všichni piloti stáje jeli za sebou vzorně srovnaní jako železniční souprava. Pohled na severočeské trio kazil jen fakt, že se před ním nacházela právě dvojice Albacete-Hahn. Nakonec zvítězil Španěl před Němcem Hahnem a černo-červenými renaulty v pořadí Markus Oestreich, Markus Bösiger a Adam Lacko. První bronzový kov tedy v Nogaru cinknul díky Oestreichovi. „Kluci na autech makají dnem i nocí a odvádí výbornou práci, protože se nám stále daří zrychlovat. Hahn s Albacetem jsou pořád ještě lepší. Na to si však nikdo z nás teda nehodlá zvyknout, takže všichni děláme, co můžeme. Nemá smysl se z toho sesypat,“ potvrdil německý pilot v barvách severočeské grupy MKR Technology Markus Oestreich.
                Další důvod k úsměvu přinesl odpolední hendikep, ve kterém si nejrychlejší osmička z předchozího závodu zrcadlově vyměnila své pozice. Přestože Lacko startoval ze čtvrté příčky, už po prvním kole byl druhý za vedoucím Francouzem Lachézem. „Využil jsem kolize Vršeckého s Makinenem a dostal se před tuhle dvojici. Lachéze se ale vzdálil a nebyla šance ho už dojet,“ popsal úvod závodu Adam Lacko, který svoji druhou příčku udržel až do zamávání šachovnicového praporu.
                Ačkoli první dva jezdci, tedy Lachéze s Lackem jeli takřka neohroženě, hendikepová jízda byla díky dalším kolizím divácky opět velmi atraktivní. Třetí nakonec dojel Fin Mika Makinen, když dva týmoví kolegové Adama Lacka - Oestreich s Bösigerem cíl protnuli na šestém resp. osmém místě. „I když se mohlo zdát, že si jednoduše jedu pro stříbro, tak snadné to nebylo. V tom vedru bylo všechno rozehřáté a díky tomu mi auto hodně klouzalo. Ze stříbra mám ale velkou radost a velký dík za něj patří všem klukům v týmu,“ dodal spokojeně Adam Lacko z MKR Technology.
                Úspěchy u MKR pokračovaly hned druhým dnem. Obrovská radost v týmu zavládla už po ranní kvalifikaci, kterou překvapivě vyhrál švýcarský člen Markus Bösiger. V následujícím „super pole“, které určuje pořadí elitní desítky na startu, už ale Bösiger zajel třetí nejrychlejší pozici. Časům vládl Španěl Albacete a průběžný lídr Němec Hahn, a proto se piloti MKR znovu na startu seřadili od třetího do pátého místa v pořadí Bösiger, Lacko, Oestreich. Pro německého jezdce Markuse Oestreicha však závod po kolizi skončil už v prvním kole. O pódium pak bojovali právě Bösiger s Lackem. „Bösiho, který jel stále přede mnou, ke konci pozlobily brzdy a právě díky tomu jsem se dostal před něj. Markus jel celou dobu výborně, takže mě za něj trochu mrzí, že jsem ho o bronz vlastně připravil,“ přiznal Adam Lacko.
                Hlavní nedělní závod vyhrál stylem start-cíl Albacete, který se v tu chvíli dotáhl v tabulce na vedoucího Jochena Hahna, jenž přijel za ním. Lacko slavil zmíněný bronz a kolega Bösiger „brambory“. Další Čech David Vršecký na Buggyře prohrál v těsném souboji o jedenáctou a dvanáctou příčku s Frankiem Vojtíškem.
                Neuvěřitelný vývoj následoval při posledním závodě s hendikepem, na kterém se podepsalo množství kolizí a o finální podobě výsledků rozhodly až penalizace. Famózní jízdu předvedl pilot Markus Oestreich, který se z posledního dvacátého místa dostal až na slavnostní pódium. Senzačně vyhrál Francouz Anthony Janiec, partner Markuse Bösigera v soutěži týmů o pohár konstruktérů. Stříbro patřilo Španělu Mariezcurrenovi a bronz bral právě Oestreich. Adam Lacko bodoval pátý a sedmý jeho stájový druh Bösiger. David Vršecký dojel devátý a Frankie Vojtíšek opět jedenáctý. „Byl to hodně divoký závod. Start byl chaotický a po prvních nehodách nebylo vůbec nic vidět. Ani nevím, jak jsem mohl vyváznout takřka bez šrámů, i když ty přišly později, ale celkově to byl parádní víkend pro celý tým,“ shrnul s úsměvem Adam Lacko. 
                Nogaro tak týmu přineslo tři bronzy a jedno stříbro, které získali Adam Lacko a Markus Oestreich. Drobné změny také nastaly v průběžném pořadí šampionátu. Ten s jednobodovým náskokem stále vede Jochen Hahn před Antoniem Albacetem. Hned za nimi ale následuje čtveřice jezdců ze severních Čech – trio z MKR Technology Oestreich, Lacko a Bösiger, který se dostal před nyní šestého Vršeckého na Buggyře. Adam Lacko si navíc pojistil roli české truckracingové jedničky, když v přímém souboji s Vršeckým v Nogaru vyhrál 4:0. „Opravdu ze všech odpadlo takové to napětí, ale to vůbec neznamená, že bychom teď mohli polevit a být snad v klidu. Právě naopak. Vstupovali jsme do sezóny s tím, že ji rovnou ovládneme. Přes zimu jsme makali, ale to evidentně soupeři také, takže máme stále co dohánět. Výborné je, že se nám to daří, což Nogaro teď potvrdilo. Na každém je vidět, že se těší na další závod a to je důležité. Sezóna bude určitě ještě hodně napínavá a já mohu jen slíbit, že proto uděláme maximum,“ dodal s tradičně burcujícím akcentem šéf týmu MKR Technology Mario Kress.
Další zastávka šampionátu, v pořadí pátá, je na programu už příští víkend v anglickém Doningtonu (30.6. - 1.7.), kam se celá stáj MKR Technology z Nogara rovnou přesouvá.
 
Fotogalerie

 tagy: MKR Technology, truckracing, tahače, Lacko, Nogaro, Kress,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

V cíli Dakaru jsou poprvé všechny kamiony od MKR Technology

Kvartet severočeských renaultů míří do poslední etapy

Ve zkrácené etapě Huzink těsně pod pódiem

Do 9. etapy vyjely všechny kamiony, hybrid dojel 5.“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz