rss
PatRESS News

Zpět

Úvodní den v Le Mans se může jmenovat Lachézova sobota

13. října 2012

Tahače MKR v Le Mans
Le Mans – Hned v úvodním závodě poslední zastávky Mistrovství Evropy závodních tahačů ve francouzském Le Mans si německý pilot Jochen Hahn zajistil obhajobu titulu. Jeho největší konkurent Albacete hlavní závod nedokončil, a tak si Hahn jel nejen pro vítězství v závodě, ale také v celém šampionátu. U severočeské stáje MKR Technology radost chyběla a den by klidně mohla označit jako „Lachézova“ sobota, jelikož zmíněný francouzský jezdec se podepsal na vyřazení dvou pilotů – nejprve Lacka, pak Bösigera.
            Víkend pro tým MKR tentokrát nezačal nejlépe. Už v kvalifikaci se svým tahačem za nepříjemného deště bojoval Adam Lacko. Ten se poprvé nedostal do super pole, když zajel v třináctém nejlepším čase. Nejrychlejší byl Španěl Albacete, ale první pozice na startu mu štěstí nepřinesla. Druhý Hahn ho v závodě dokázal předjet a ujížděl vstříc jasnému vítězství. Albacete navíc začal mít technické potíže. Nejprve se před něj dostali Vršecký a Janiec a vzápětí ho technika zastavila úplně. Výborný úvod měl přitom Adam Lacko, který se z původní třinácté příčky dostal během několika zatáček až na šestou, ale kolize s domácím Lachézem přinesla problémy s řízením a rodák z Čeladné byl nucen závod předčasně ukončit. Lackův kolega Markus Bösiger dojel těsně pod pódiem na čtvrtém místě a Markus Oestreich šestý. Z pódia se mimo vítězného Hahna radoval druhý Vršecký a především třetí Anthony Janiec, Bösigerův parťák v soutěži o „pohár konstruktérů“.
            Ani večerní hendikep nepřinesl týmu MKR pódium, když Markus Oestreich dojel těsně pod ním na čtvrtém místě. Přestože výborně měl našlápnuto Markus Bösiger, ten se právě po střetu s Lachézem odporoučel do paddocku. „V jednom esíčku mě trefil na levé zadní kolo a bylo po všem. Mám hnutou nápravu asi o deset čísel. V sobotu při nás štěstí vážně nestálo,“ kroutil hlavou Markus Bösiger, který útočil na celkovou pátou příčku, aby mohl být přímo za svými dvěma kolegy Lackem a Oestreichem. „Ještě je před námi neděle, tak nemá smysl zoufat,“ dodal odhodlaně Bösiger.
            Hendikepovou jízdu vyhrál Maďar Kiss před stříbrným Janiekem a bronzovým Finem Makinenem. Lacko opět ukázal svoji bojovnost, když se z posledních míst na startu dostal až na finální osmou příčku.
 
Výsledky - 1. závod: 1. Jochen Hahn (GER) Castrol Team Hahn Racing, 2. David Vršecký (CZE) Buggyra, 3. Anthony Janiec (FRA) Pneu Bösiger Team 14, 4. Markus Bösiger (SUI), 6. Markus Oestreich (GER) oba MKR Technology, DNF Adam Lacko (CZE) MKR Technology, Frankie Vojtíšek (CZE) Frankie Oxxo Truck Racing.
 
2. závod - hendikep: 1. Norbert Kiss (HUN) Frankie Oxxo Truck Racing Team, 2. Anthony Janiec (FRA) Pneu Bösiger Team 14, 3. Mika Makinen (FIN) Mika Makinen, 4. Markus Oestreich (GER) MKR Technology, 6. David Vršecký (CZE) Buggyra, 8. Adam Lacko (CZE) MKR Technology, 13. Frankie Vojtíšek (CZE) Frankie Oxxo Truck Racing Team, DNF Markus Bösiger (SUI) MKR Technology.
Fotogalerie


tagy: MKR Technology, truckracing, tahače, Lacko, Le Mans, Bösiger,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Maroko skončilo vítězstvím i slzami

Po bronzu je van den Brink už druhý

Van den Brink je už celkově třetí

Kamion MKR ovládl v Maroku 5. etapu.“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz