rss
PatRESS News

Zpět

Úvodní etapu Závodu míru juniorů vyhrál Ital Begnoni

8. květen 2014

Vítěz 1. etapy ZMJ Ital Begnoni na litoměřickém náměstí. Litoměřice – Italský reprezentant Gianmarco Begnoni se stal vítězem úvodní etapy Závodu míru juniorů. Nejlepším českým cyklistou byl na litoměřickém Mírovém náměstí devatenáctý Adam Ťoupalík. Hlavní pole přijelo společně a o vítězi rozhodoval hromadný spurt.
            „Jsem nesmírně šťastný, protože vyhrát etapu na Závodě míru byl vždycky můj velký sen, který se mi splnil hned v první etapě,“ sdělil těsně po dekorování vítězný Ital Begnoni.
            Do první, takřka stokilometrové, etapy 43. ročníku ZMJ odstartovalo přesně sto čtyřicet závodníků ze čtyřiadvaceti zemí, což je nejpočetnější peloton od roku 2002. Že na sever Čech přijela absolutní světová špička, dokazuje i fakt, že v průběhu závodu se nijak zvlášť nedařilo únikům. Krátce se podařilo odjet pouze Holanďanovi Baxovi s Ukrajincem Morozovem. Dvojice si vybudovala jen půlminutový náskok na peloton, který vydržel jen několik kilometrů. Hlavní pole jinak bylo prakticky kompaktní. „Všichni se spíš oťukávají a sleduje se, kdo jak na tom asi bude. Nikdo se nepouštěl do příliš odvážných nástupů, protože je před námi ještě dost náročných etap. I pro nás byl hlavní cíl zjistit, na koho pojedeme, ale o tom víc napoví až páteční časovka,“ svěřil se český reprezentant Marek Šípoš.
            Z českých jezdců především ke konci vykukoval především zkušený Adam Ťoupalík, který si na čele hlídal svoji pozici pro bezpečný dojezd. Po úvodní členité etapě, při které na peloton čekaly dvě vrchařské prémie v Lovečkovicích a v Mukařově, přijíždělo hlavní pole pohromadě a až do protnutí pásky nebylo o vítězi jasno. Na kostkách litoměřického náměstí byl ale nejrychlejší právě Ital Begnoni, který za sebou nechal stříbrného Nora Blikru a bronzového Dána Klarisa. Z „balíku“ byl právě Ťoupalík na devatenáctém místě nejlepším domácím zástupcem.
            Begnoni tak do páteční etapy, kterou bude nejprve dopoledne časovka jednotlivců v Třebenicích, oblékne žlutý dres lídra závodu. „Nejsem zrovna vrchař, takže udržet žlutý trikot a vyhrát celý závod by se rovnalo zázraku. Spíš bych ještě chtěl vyhrát některou z dalších etap v hromadném dojezdu, který mi sedí více,“ uzavřel vedoucí muž průběžné klasifikace Gianmarco Begnoni.
            V pátek cyklisté musejí zvládnout nejprve dopolední dvanáctikilometrový souboj s chronometrem v Třebenicích a odpoledne třiašedesát kilometrů se startem i cílem v Roudnici nad Labem.
 
Výsledky – 1. etapa: 1. Gianmarco Begnoni (Itálie) 2:32:29, 2. Erledn Blikra (Norsko), 3. Magnus Klaris (Dánsko), 4. Christian Koch (Německo), 5. Mitchell Conelisse (Holandsko), 19. Adam Ťoupalík (ČR) – všichni stejný čas.

>>Fotogalerie

Výsledky 1. etapa+celkově/Result 1st stage+general
Více informací naleznete na www.zmj.cz.


tagy: cyklistika, Závod míru juniorů, Terezín, závod, etapa, Begnoni, Ťoupalík,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Svět opustil vítěz poslední etapy ZMJ Andreas Byskov Sarbo

Vítězný Francouz Toumire si uvědomuje sílu Závodu míru juniorů

Tiberi vyhrál suverénně královskou etapu, Toumire žluťáka udržel

Italové ovládali celý čtvrtek“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz