rss
PatRESS News

Zpět

Úvodní závod Rock Point - Horské výzvy ožije doprovodným programem

3. duben 2014

Program při Horské výzvě v Jeseníkách. Kouty nad Desnou - Bohatý kulturní program doprovodí úvodní závod seriálu Rock Point - Horská výzva. V Koutech nad Desnou, kde je start i cíl prvního extrémního outdoor závodu, si víkend mohou parádně zpestřit i celé rodiny. Nejen, že je samotný vstup do areálu Kouty zcela volný, ale navíc jsou bezplatně přichystány i svozové autobusy.
            "Chceme, aby Rock Point - Horská výzva nebyl jen pouhým závodem plný fyzických výkonů soutěžících, ale aby z něj byla především velkolepá událost, na kterou se budou těšit jak sportovci, tak i jejich rodinní příslušníci, nebo prostě ti, kteří si chtějí zpestřit víkend, a proto klademe důraz na nezbytné vyžití. Sám jako sportovec vím, že není nic horšího, než čekat až někdo jiný podá výkon, zatímco já se iks hodin nudím kdesi v zapadlé obci bez jakéhokoli života," vysvětlil hlavní pořadatel seriálu Rock Point - Horská výzva Pavel Zitta.
             První závod, tzv. jesenická část, startuje ve druhém dubnovém víkendu. Už v pátek 11. dubna vyrazí účastníci pět minut před půlnocí na dlouhou trať, a proto také doprovodný program odstartuje během pátečního podvečera. V areálu Kouty vyroste obří letní kino s Biografem Láska. Na programu bude festival outdoorových filmů. "Promítání potrvá prakticky až do zahájení závodu," podotkl Zitta.
            Hudebními kapelami pak bude naplněna sobotní část. Už během dopoledne si na své přijdou děti, pro které budou nachystány atrakce a různé soutěže. Od 14 hodin pak program odstartuje naplno. Vystoupí punková formace ze Zábřehu Trubadoors, rock-alternativní sestava ze Šumperka Sioux nebo pop-rocková šumperská skupina O5 a Radeček. Zhruba mezi 16. a 17. hodinou pořadatelé při slavnostním ceremoniálu dekorují vítěze a nejlepší závodníky, aby následně pódium předali rock-bluesové kapele Omicron ze Šumperka. Celým odpolednem, které skončí ve večerních hodinách, bude provázet moderátor Karel Lehner. Vstupné je zcela zdarma a stejně tak je možné se do Koutů dostat. Od 13 do 16 hodin vždy každou celou hodinu ze Šumperka ze stanice MHD bude vyjíždět autobus, který zájemce do Koutů doveze. Nastoupit je možné i v dalších stanicích na trase a svoz je připraven také pro zpáteční cestu.
 

tagy: Rock Point, outdoor, závody, Horská výzva, Zimní výzva, extreme,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Rock Point – Horská výzva se rozšíří o závod na Vysočině

Pálavským závodem vyvrcholila letošní Rock Point - Horská výzva

Rock Point – Horská výzva finišuje na Pálavě

Horská výzva byla po řádění vichru opravdovou výzvou“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz