rss
PatRESS News

Zpět

V Albacete se závody tahačů letos nepojedou

8. března 2012

MKR Technology
Židovice/Albacete – A je to oficiální, spekulace byly potvrzeny. Letošní seriál mistrovství Evropy závodních tahačů bude mít opět „jen“ deset dílů. Z původního kalendáře totiž vypadl závod ve španělském Albacete.
            „Je vždy škoda každého závodu. Na druhou stranu Albacete bylo logisticky hodně náročné. Pro nás to znamenalo dva a půl tisíce kilometrů přes Evropu, takže nejdelší cestování a přeprava v rámci šampionátu. Také divácky nepatřila tato zastávka zrovna k nejsilnějším, ale jak jsem řekl, každého závodu je škoda,“ uvedl šéf severočeské truckracingové stáje MKR Technology Mario Kress.
            Závodní okruh v Albacete měly závodní týmy navštívit v rámci třetího dílu evropského šampionátu ve druhém červnovém víkendu. Podle původního kalendáře čítala letošní sezóna jedenáct závodů. K loňské desítce totiž premiérově přibyl okruh v tureckém Istanbulu a mnozí se už obávali, zda sezóna nebude až příliš „našlapaná“. „Tentokrát bylo Albacete v kalendáři i dobře zařazeno, jindy, když ale byly tahače hodně rozmlácené, mohl tak dlouhý přesun na jiný závod samozřejmě přinést řadu problémů. Na dílně se přece jen vše lépe opravuje, ale i o stresu je truckracing, takže vždy záleží, jak se s nastolenými problémy každý popere,“ dodal Mario Kress.
            Přestože z evropského mistrovství závod v Albacete vypadl, Španělé o závody tahačů ochuzeni nebudou. Předposlední díl, který je na programu v prvním říjnovém víkendu, piloti absolvují v Jaramě. V Albacete se tahače v rámci ME proháněly od roku 2005. 


tagy: MKR Technology, Kress, truckracing, tahače, Albacete,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

V cíli Dakaru jsou poprvé všechny kamiony od MKR Technology

Kvartet severočeských renaultů míří do poslední etapy

Ve zkrácené etapě Huzink těsně pod pódiem

Do 9. etapy vyjely všechny kamiony, hybrid dojel 5.“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz