rss
PatRESS News

Zpět

V Albacete se závody tahačů letos nepojedou

8. března 2012

MKR Technology
Židovice/Albacete – A je to oficiální, spekulace byly potvrzeny. Letošní seriál mistrovství Evropy závodních tahačů bude mít opět „jen“ deset dílů. Z původního kalendáře totiž vypadl závod ve španělském Albacete.
            „Je vždy škoda každého závodu. Na druhou stranu Albacete bylo logisticky hodně náročné. Pro nás to znamenalo dva a půl tisíce kilometrů přes Evropu, takže nejdelší cestování a přeprava v rámci šampionátu. Také divácky nepatřila tato zastávka zrovna k nejsilnějším, ale jak jsem řekl, každého závodu je škoda,“ uvedl šéf severočeské truckracingové stáje MKR Technology Mario Kress.
            Závodní okruh v Albacete měly závodní týmy navštívit v rámci třetího dílu evropského šampionátu ve druhém červnovém víkendu. Podle původního kalendáře čítala letošní sezóna jedenáct závodů. K loňské desítce totiž premiérově přibyl okruh v tureckém Istanbulu a mnozí se už obávali, zda sezóna nebude až příliš „našlapaná“. „Tentokrát bylo Albacete v kalendáři i dobře zařazeno, jindy, když ale byly tahače hodně rozmlácené, mohl tak dlouhý přesun na jiný závod samozřejmě přinést řadu problémů. Na dílně se přece jen vše lépe opravuje, ale i o stresu je truckracing, takže vždy záleží, jak se s nastolenými problémy každý popere,“ dodal Mario Kress.
            Přestože z evropského mistrovství závod v Albacete vypadl, Španělé o závody tahačů ochuzeni nebudou. Předposlední díl, který je na programu v prvním říjnovém víkendu, piloti absolvují v Jaramě. V Albacete se tahače v rámci ME proháněly od roku 2005. 


tagy: MKR Technology, Kress, truckracing, tahače, Albacete,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Hybrid vyhrál Preproloog

MKR Technology pošle na Dakar kvartet kamionů s prvním hybridem na světě

Severočeši v Holandsku představili první hybridní rallye kamion na světě

Mario Kress staví v Židovicích nový dakarský speciál“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz