PatRESS News

Zpět

V dramatickém utkání Lovosice Plzni podlehly

23. březen 2014

Do Plzně dorazila také početná skupina lovosických fanoušků. Plzeň/Lovosice - Zezačátku to vypadalo na pořádný debakl, ale nakonec to bylo dechberoucí utkání s nejasným výsledkem až do poslední minuty. Diváci byli v napětí až do samotného konce. Dva nejlepší celky házenkářské extraligy Plzeň a Lovosice se prostě před kamerami České televize postaraly o pořádně dramatický zápas. Vítězství nakonec slavila domácí Plzeň.
            Utkání bylo vyrovnané jen úvodních pět minut, ale pak se domácím povedlo odskočit až na rozdíl osmi branek. Jednu chvíli to vypadalo na vhození bílého ručníku, ale tým HK .A.S.A. Město Lovosice se zlomit nenechal, přestože první půle se mu rozhodně nepovedla. Stav v poločase byl 19:13. Jako nebe a dudy byly obě půle pro severočeskou partu trenéra Vladimíra Šumy. Lovci odhodlaně přiložili pod kotel a náskok soupeře dokázali téměř vymazat. Ke konci zápasu se přiblížili na rozdíl jediné branky a početná skupina fanoušků, která se za svým týmem z Lovosic do Plzně vydala, věřila minimálně v remízu. I když by zápasu slušela, domácí si vítězství vzít nenechali. Když v poslední minutě vstřelili branku na konečných 30:28, bylo jasné, kdo bude v neděli slavit. "Byl to pro nás čtyřbodový zápas. Mohli jsme stáhnout a srovnat bodový stav s vedoucí Plzní, ale takhle nám odskočila právě na rozdíl čtyř bodů. Budeme ji muset porazit doma a věřit, že sama jinde klopýtne. Musíme makat dál," shrnul Jiří Motl, který hrál poprvé v roli novopečeného tatínka. V pátek se mu narodil syn Jakub.

>>Fotogalerie

Triglav pojišťovna extraliga – nadstavba – 1. – 6. místo – 2. kolo
Plzeň – Lovosice 30:28 (19:13)
Nejlepší střelci Plzně: Škvařil M. 10/2, Linhart 7, Škvařil J. 4
Nejlepší střelci Lovosic: Jonáš 8, Motl 6/3, Hes 5, Berka 5
Sedmimetrové hody: 2/2 – 3/3, vyloučení: 5 – 2, rozhodčí: Horáček, Novotný, diváků: 960