rss
PatRESS News

Zpět

V Koutech odstartuje první závod Rock Point - Horské výzvy

10. duben 2014

Na Horskou výzvu se těší i loňští vítězové Cypra s Vabrouškem. Kouty nad Desnou - A je to tu! V pátek odstartuje první závod letošního ročníku seriálu Rock Point - Horská výzva. Start úvodního podniku je naplánován v Koutech nad Desnou. Jesenický díl s sebou přinese hned celou řadu novinek.
    Závod se zrodil před čtyřmi lety a letos se jde potřetí pod názvem Rock Point - Horská výzva. "Letos jsme seriál rozšířili na pět zastávek po horách takřka celé České republiky. Začínáme v Jeseníkách a za měsíc se přesuneme na Šumavu. Díky mnoha partnerům a početné skupině pořadatelů se účastníci mohou těšit na skvělé zabezpečení závodu, pestrý kulturní program a širokou paletu služeb. To vše má přispět k tomu, aby se tu nenudily ani celé rodiny s dětmi," sdělil hlavní organizátor seriálu Rock Point - Horská výzva Pavel Zitta.
    Na jednotlivé účastníky, kteří se mohou přihlásit ještě i na místě v den konání závodu, čekají tři trasy - Long, Half a Short. V Jeseníkách čekají délky tratí 14, 35 a 63 km. Při prvním českém seriálu v horském běhu a trekingu dvojic je díky vypsaným kategoriím možnost kombinace pohlaví jednotlivých účastníků - muži, ženy, mix nebo pro milovníky běhů se psy je věnována třída dogtrekking. 
    Jako první se v pátek pět minut před půlnocí na trať vydají běžci na dlouhé trase. Jejich časový limit pro dokončení je 24 hodin. Jedním z favoritů bude loňská vítězná dvojice - známý triatlonista Petr Vabroušek s kolegou Zbyňkem Cyprou. Startovní čísla "Longu" se vydávají do páteční jedenácté hodiny večerní. V sobotu dopoledne pak startují zbývající dvě kategorie - Half vyběhne v 9 hodin s dvanáctihodinovým limitem a hodinu za nimi poslední skupina Short. Nejkratší trasa má časový limit osm hodin. Výdej čísel startuje o páté ranní a končí hodinu před startem dané kategorie. 
    Jednotlivé skupiny mají vytyčenou trasu s občerstvovacími stanicemi. Běžci "Longu" se zastaví v Ramzové, Červenohorském sedle a na Ovčárně u chaty horské služby. Cíl pro všechny je opět ve sportovním areálu Kouty. Pořadatelé očekávají, že do Jeseníků dorazí na tisíc účastníků.
    Už od pátku od 19 hodin bude na místě probíhat kulturní program. V areálu vyroste obří letní kino s Biografem Láska. Na programu bude festival outdoorových filmů. V sobotu program pokračuje od 14 hodin hudebním festivalem - vystoupí punková formace ze Zábřehu Trubadoors, rock-alternativní sestava ze Šumperka Sioux nebo pop-rocková šumperská skupina O5 a Radeček. Zhruba mezi 16. a 17. hodinou pořadatelé při slavnostním ceremoniálu dekorují vítěze a nejlepší závodníky, aby následně pódium předali rock-bluesové kapele Omicron ze Šumperka. Odpolednem bude provázet moderátor Karel Lehner. Vstupné je zcela zdarma a stejně tak je možné se do Koutů dostat. Od 13 do 16 hodin vždy každou celou hodinu ze Šumperka vyjíždí autobus, který zájemce do Koutů doveze. Nastoupit je možné i v dalších stanicích na trase a svoz je připraven také pro zpáteční cestu.
    Pořadatelé seriálu Rock Point - Horská výzva spolu se sdružením Progressum navíc vytvořili unikátní projekt Green Way, který má upozornit nejen účastníky závodu, ale především širokou veřejnost na stále větší problematiku znečišťování přírody. Díky tomu budou na trase a ve vytipovaných lokalitách po ukončení závodu týmy dobrovolníků sbírat mimo značkovací pásky závodu, také odpadky a přispívat k čistějšímu prostředí našich hor! "Snažíme se stále pracovat na tom, aby naše akce byla mimořádná po všech směrech. Aby se tu lidé bavili, zdravě se hýbali, podali fyzický výkon a v neposlední řadě, aby pamatovali na fakt, že k přírodě musí být šetrní a ohleduplní. Věřím, že se nám záměr podaří naplnit," dodal Pavel Zitta.

Rock Point - Horská výzva Jeseníky - Program v areálu Kouty (Kouty nad Desnou):
Pátek 11. 4. 2014:

15:00 – 23:00 prezence a registrace závodníků Rock Point – Horské výzvy pro trasy LONG, HALF a SHORT
20:00 – 23:10 Festival outdoorových filmů – Biograf Láska
23:10 – 23: 20 představení projektu Green Way
23:20 – 23:45 představení trasy závodu LONG + rozhovor s loňskými vítězi Petrem Vabrouškem a Zbyňkem Cyprou
23: 45 – slovo předsedy správní rady Sdružení cestovního ruchu - Jeseníky na téma rozvoje cestovního ruchu v horských lokalitách Jeseníků a přínosu pořádání sportovních akcí pro danou lokalitu
23:55 – start závodu LONG
 
Sobota 12. 4. 2014:
5:00 – 8:00 prezence a registrace závodníků Rock Point – Horské výzvy pro trasu HALF
5:00 – 9:00 prezence a registrace závodníků Rock Point – Horské výzvy pro trasu SHORT
9:00 start závodu HALF
10:00 start závodu SHORT
10:00 – 20:00 otevření dětského koutku
14:00 vystoupení kapely Trubadoors ( PUNK – Zábřeh)
15:00 vystoupení kapely Sioux (ALTERNATIVNÍ ROCK – Šumperk)
16:00 vystoupení kapely O5 a Radeček (POP/ROCK – Šumperk)
17:00 vyhlášení vítězů 1. závodu Rock Point – Horské výzvy 2014 (vyhlášení je posunuto z původních 16:00)
18:00 – 21:00 vystoupení kapely Omicron (ROCK/BLUES - Šumperk)


tagy: Rock Point, outdoor, závody, Horská výzva, Green Way, Jeseníky, Progressum, Zitta, Kouty nad Desnou,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Rock Point – Horská výzva se rozšíří o závod na Vysočině

Pálavským závodem vyvrcholila letošní Rock Point - Horská výzva

Rock Point – Horská výzva finišuje na Pálavě

Horská výzva byla po řádění vichru opravdovou výzvou“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz